Komentāri
PVD pirmssvētku laikā aicina pārtikas produktus iegādāties pārdomāti
FOTO: LETA

Tuvojoties Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanas svinībām, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina pārtikas produktus pirkt pārdomāti, gatavot ar prātu un pareizi uzglabāt. Pārtikas produktus iegādājieties tikai legālā tirdzniecības vietā – veikalā, tirgū vai no zināma, jau pārbaudīta zemnieka vai tirgotāja.

Lai pasargātu savu un tuvinieku veselību – nepērciet nezināmas izcelsmes, apšaubāmas kvalitātes pārtikas produktus, neiegādājieties tos neatļautās tirdzniecības vietās – pagalmos, tirgū no tā saucamajiem ratiņtirgotājiem, no automašīnu bagāžniekiem, kāpņutelpās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan parasti ap svētku laiku tirdzniecības vietās valda liela burzma un no tām gribas tikt ārā pēc iespējas ātrāk, nesteidzieties!

Izlasiet produkta marķējumu:

  • Kāds ir tā derīguma termiņš – vai nebeidzas jau šodien;
  • Vai produkta sastāvā nav alerģiju izraisošo sastāvdaļu, it sevišķi ja Jums vai kādam no ģimenes locekļiem ir pārtikas alerģijas;
  • Kādā temperatūrā produkts jāuzglabā, lai tas nesabojātos.
  • Pārliecinieties, vai pārtikas produkta iepakojums nav bojāts un vai tas arī tirdzniecības vietā ir uzglabāts atbilstošos apstākļos, iepirkumu grozā lieciet pārtikas produktus, kurus izmantosiet ražotāja norādītā derīguma termiņa ietvaros.
  • Nebaidieties preci pasmaržot, lai pārliecinātos, vai tai nepiemīt produktam neraksturīga smarža!

Cerams, ka nebūs nepieciešams, bet tomēr – saglabājiet pirkuma čeku, lai nepieciešamības gadījumā pierādītu pirkuma faktu. Par novērotiem pārkāpumiem pārtikas tirdzniecības vietās informējiet PVD, zvanot uz uzticības tālruni – automātisko atbildētāju 67027402.

Atgriežoties mājās, pārtikas produktus, kas jāuzglabā aukstumā no 0°C līdz +6°C, piemēram – gaļu un gaļas produktus, pienu un piena produktus, zivis un zvejas produktus, salātus ar krējumu, saldos ēdienus, konditorejas izstrādājumus ar krēmu, nekavējoties ielieciet ledusskapī.

Atcerieties

Jēlos produktus no gatavajiem gan uzglabā, gan apstrādā atsevišķi. Ledusskapī neturiet svaigus dārzeņus vai, piemēram, sieru, blakus jēlai gaļai vai zivīm, gatavojot – lietojiet atsevišķus virtuves piederumus – dēlīšus, nažus, traukus vai arī nomazgājiet ar trauku mazgāšanas līdzekli pēc tam, kad esat tos izmantojuši jēlproduktu apstrādei. Produktus uzglabājiet slēgtos traukos vai rūpīgi nosegtus, tā lai nenotiktu šķērspiesārņojums.

Sasaldētos pārtikas produktus atkausē vai nu tekošā aukstā ūdenī, ledusskapī vai mikroviļņu krāsnī. Produktus, kas vienreiz ir atkausēti, nedrīkst atkārtoti sasaldēt, jo tādejādi pasliktinās produktu organoleptiskās īpašības (garša, krāsa, konsistence u.c.) un uzturvērtība.

Higiēnas prasības jāievēro ne tikai tirgotājiem, bet arī pašiem! Sākot gatavot, ar ziepēm nomazgājiet rokas! Mazgājiet rokas arī pēc darbošanās ar jēlproduktiem, tualetes apmeklējuma un kontakta ar dzīvniekiem.

Lasi vēl