PVD neatrod milzīgus pārkāpumus Balticovo vistu mītnēs; dzīvnieku aizstāvji sašutuši par dienesta darbu

2 komentāri

Dzīvnieku aizstāvju konstatētais par Balticovo vistu turēšanu ir pārspīlējums. Tā secinājis Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), pēc skandāla par cietsirdīgu izturēšanos pret putniem pārbaudot Balticovo vistu mītnes. Par šādu slēdzienu pārsteigti dzīvnieku draugi – dienesta darbs neesot uzticams, tāpēc aktīvisti pie PVD rīkos protesta akciju.

Milzu šaurība, izplūkātas vistas, beigtu putnu trūdēšana – šādas ainas atklāja dzīvnieku aizstāvju publiskotais video no Balticovo olu ražotnēm. Reaģējot uz izraisīto sašutumu, Pārtikas un veterinārais dienests inspicēja visas uzņēmuma vistu mītnes, bet pārkāpumus nekonstatēja – putnu blīvums atbilstot nosacījumiem un vistām pieejamas gan dzirdinātavas, gan ēdinātavas un ligzdas.

Māris Balodis, PVD ģenerāldirektors

Konstatējām arī neatbilstības. Par pakaišiem – tās nebija visos sprostos. Tie nepieciešami, lai vistas varētu kašāties. Balticovo solīja to novērst.

PVD norāda, ka Balticovo ir uzņēmums ar augstiem labturības standartiem, turklāt šokējošajā video redzamais ir nepilnību salikums. Tam piekrīt arī Balticovo – filmētas ir tikai nemodernizētās vietnes, kurās atrodas putni, kas piedzīvo atspalvošanos.

Foto

 

Toms Auškāps, Balticovo komercdirektors

Ar prožektoriem, kamerām, ja filmē putnus, tas viņiem ir liels stress. Viņi nāk virsū uz kamerām. Viņi spiežas un vizuāli rodas saspiestības efekts. Piekrītu gan kritikai, ka kritušie putni netika laicīgi izvākti.

Aivars Andersons, biedrības Dzīvnieku brīvība vadītājs

Droši vien prožektoru ietekmē vistām ir izkritušas spalvas, sākušas trūdēt blakus dzīvām vistām. Šādi apgalvojumi neiztur kritiku.

Dzīvnieku aizstāvji turpina uzstāt – lai cik moderns uzņēmums būtu, turēšana sprostos esot cietsirdīga.

Aivars Andersons, biedrības Dzīvnieku brīvība vadītājs

Tas, kas ir likumīgi atļauts, ne vienmēr ir labs pret dzīvniekiem.

Aktīvisti cer panākt, lai olu ražotāji pavisam atteiktos no sprostiem. Neapmierinātība radusies arī ar PVD darbu – uzskatot, ka dienesta slēdzieni par dzīvnieku labturību nav uzticami, dzīvnieku brīvības biedri trešdien pie šīs iestādes rīkos protesta akciju.

TOP komentāri

 • Talis celmins
  +2 +2 0

  Talis celmins

  Kas to butu domajis? Tas jau nav kaut kads tur Kauguru kafeijnica,kura nav nekas,tur atrod visu ko.Kam liela nauda tam vara,un nav ko te liekulot briva Latvija,pedinas.
 • Laila
  0 0 0

  Laila

  Kārtējais konkurentu novākšanas mēģinājums.Balticovo ir lētas olas un es tās pirkšu,jo tāpat kā lielākais varums iedzīvotāju,dārgo produkciju nopirkt nevaru

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl