PVD konstatējis uzņēmuma “Baltiņš” krāpšanos ar gaļas produktu izcelsmi

0 Komentāru
PVD konstatējis uzņēmuma “Baltiņš” krāpšanos ar gaļas produktu izcelsmi
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis, ka SIA “Baltiņš”, kas vairākām Daugavpils izglītības iestādēm zaļā publiskā iepirkumā piegādā gaļas produktus, ir krāpies ar preču marķējumu un Polijā ražotus liellopu un putnu gaļas produktus uzdevis par Latvijā ražotiem, aģentūru LETA informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa norādīja, ka, veicot gaļas produktu izsekojamības pārbaudi, PVD uzņēmuma noliktavā konstatēja Polijas izcelsmes saldētus dzīvnieku izcelsmes produktus, savukārt atkritumu tvertnēs – Polijas gaļas ražotāju oriģinālo produktu marķējumu. Atrasti arī izdrukāti viltoti dažādu Latvijas gaļas produktu ražotāju marķējumi.

Pēc Meisteres teiktā, turpinot pārbaudes, PVD noskaidroja, ka Latvijas ražotāju šogad kompānijai “Baltiņš” šāda veida produkciju nav piegādājuši.

Viņa piebilda, ka pārbaudē konstatēts, ka no šā gada sākuma līdz februāra vidum, kad atklāti attiecīgie pārkāpumi, uzņēmums šādā veidā 16 Daugavpils izglītības iestādēm realizējis aptuveni četras tonnas putnu gaļas un 500 kilogramus liellopu gaļas.

PVD par konstatēto ir informējis Daugavpils pašvaldību. Sākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

Zaļā publiskā iepirkuma prasībām atbilstoši produkti ir tādi produkti, kas audzēti vai iegūti Latvijā un atbilst nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas (marķējumi “Zaļā karotīte” un “Bordo karotīte”), bioloģiskās lauksaimniecības vai lauksaimniecības integrētās audzēšanas prasībām.

Uzņēmumam, piedaloties iepirkumā, ir jāapliecina, ka tas līguma darbības laikā izglītības iestādei piegādās zaļā publiskā iepirkuma prasībām atbilstošus produktus, kuru apraksts un ražotājs ir norādīts tehniskajā specifikācijā.

“Firmas.lv” dati liecina, ka 2018.gadā “Baltiņš” strādāja ar 527 085 eiro apgrozījumu 14 116 eiro zaudējumiem. Kompānija reģistrēta 1991.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro. Kompānijas kapitālā 40,04% pieder Vandai Baltiņai, 29,98% – Edgaram Baltiņam, bet 29,98% – Krievijas pilsonim Aleksandram Terentjevam.

0 Komentāru