PVD ģenerāldirektors: Gribu nomierināt cilvēkus – nevaram runāt par milzīgu epidēmiju šobrīd

3 komentāri
PVD ģenerāldirektors: Gribu nomierināt cilvēkus – nevaram runāt par milzīgu epidēmiju šobrīd
ILZE ZVĒRA, F64

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pārbauda vēl divus bērnudārzus Siguldā – “Pasaciņa” un “Tornīši”, kuros ir aizdomas par bērnu saslimšanu ar zarnu infekcijas slimību.

Kopš svētdienas jauni saslimšanas gadījumi nav konstatēti. Kopumā līdz pirmdienai zarnu infekcijas slimības simptomi konstatēti 23 cilvēkiem, tostarp 19 bērniem un četriem pirmsskolas iestāžu darbiniekiem.

Akūtā zarnu infekcija jeb zarnu nūjiņa oficiāli konstatēta trim bērniem. Viņi joprojām atrodas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā – reanimācijā. Mediķi viņu stāvokli vērtē kā ļoti nopietnu, bet stabilu. Pārējiem slimniekiem laboratoriskās izmeklēšanas rezultāti vēl nav saņemti.

Vienlaikus mediķi un PVD speciālisti aicina vecākus necelt paniku ar viltus ziņu izplatīšanu, norādot, ka sociālajos medijos izplatītie ziņojumi par risku saslimt ar zarnu infekciju Latvijā, uzturā lietojot ievestos citrusaugļus un arbūzus, ir nepatiesi.

“Tā ir klasiska viltus ziņa, kura diemžēl ļoti ātri izplatījās, nerunāsim par ētisko pusi, brīdī, kad daudziem cilvēkiem ir smagi, celt papildu paniku, nav tas labākais veids kā palīdzēt. Gribu nomierināt cilvēkus, bērnu vecākus, ka mēs nevaram runāt par milzīgu epidēmiju dotajā brī, mēs nevaram runāt par kaut kādiem notikumiem Valmierā. Pagaidām mēs fokusējamies tikai uz Siguldu,” norāda PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Lasi vēlVidzemes slimnīca: Dzemdību nodaļa nav slēgta, informācija par infekciju ir nepatiesa

Tikmēr Siguldas novada bērnudārzos, kuros konstatēta konkrētās infekcijas izplatība, būtiski samazinājies apmeklējums, un pašvaldība uz nenoteiktu laku atcēlusi visus masu pasākumus bērniem. Tāpat, bažījoties par tālāku infekcijas izplatīšanos, pašvaldība uzdevusi visām Siguldas mācību iestādēm ieviest pastiprinātus drošības pasākumus.