Putnu vērošanas dienās iedzīvotāji pamanījuši Sibīrijas kauķīti un jūras šņibīti

Pievienot komentāru
Putnu vērošanas dienās iedzīvotāji pamanījuši Sibīrijas kauķīti un jūras šņibīti
Feline DaCat/Flickr

Visbagātīgāk šogad Latvijā putnu vērošanas dienās novērotas žubītes (26 577 putnu), lauku baloži (9436) un baltpieres zosis (8454). Savukārt visbiežāk ziņots par lielajām zīlītēm, meža pīlēm, pelēkajām vārnām un sīļiem.

Pagājušajās brīvdienās putnu vērošanas pasākumos piedalījās un individuāli vēroja putnus aptuveni 900 putnu draugu, kuri kopumā ziņojuši par 109 045 novērotiem putniem no apmēram 150 sugām.

Savukārt Eiropā un Centrālāzijā vairāk nekā 25 000 cilvēku no 41 valsts kopā novēroja ap 4,3 miljonus putnu.

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad bija vērojama milzīga zvirbuļveidīgo putnu migrācija, piemēram, sestdien Papē novērotas 24 670 žubītes. Visvairāk putnu arī novērots Papē – abās dienās kopā novērts 47 000 putnu, no kuriem 6684 lauku baloži.

Par interesantākajiem novērojumiem atzīstami Sibīrijas ķauķītis (48. novērojums Latvijā) Kolkā, jūras šņibītis (51. novērojums Latvijā) un Lapzemes stērste Ventspilī, sārtgalvītis un stepes lija Papē, kā arī lielais piekūns vairākās Latvijas vietās.

Savukārt Eiropā visbiežāk novērotās putnu sugas bija mājas strazds, žubīte un laucis.

Visvairāk putnu novērots Somijā – apmēram 1,1 miljons.

Pagājušajā nedēļas nogalē Latvijā Eiropas putnu vērošanas dienu EuroBirdwatch 2015 ietvaros norisinājās kopumā 25 Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB), Dabas aizsardzības pārvaldes un Latvijas vides aizsardzības fonda īstenoti pasākumi.

Eiropas putnu vērošanas dienas jau 22. reizi rīkoja starptautiskā putnu aizsardzības organizāciju savienība BirdLife International ar Nīderlandes Putnu aizsardzības biedrību (Vogelbescherming Nederland) priekšgalā.