Putnu ligzdošanas laikā Latvijā grib ieviest koku izciršanas aizliegumu

2 komentāri

Ik pavasari tūkstošiem putnu nolemti iznīcībai, tāpēc laikā, kad putni ligzdo, Latvijai vajadzētu ieviest mežizstrādes miera periodu. Tas pasargātu ne tikai retās sugas, bet arī pārējās, tāpēc ornitologi par to iesnieguši iniciatīvu portālā Manabalss.lv. Pretestību izrāda kokrūpnieki, sakot, ka tas radītu miljoniem eiro vērtus zaudējumus.

Ornitologu aicinājums gan nav jaunums, jo jau pirms astoņiem gadiem putnu draugi vērsuši uzmanību, ka tieši mežizstrāde ligzdošanas laikā ļoti traucē melnajam stārķim.  Vides aizstāvji savu ideju pamato ar to, ka pašreizējā prakse ir pretrunā Latvijas putnu aizsardzības likumam un ES putnu direktīvai. Turklāt aptaujās noskaidrots, ka aptuveni 80% iedzīvotāju būt par šādu miera periodu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ornitologu biedrība aicina noteikt vispārēju mežizstrādes un jaunaudžu kopšanas pārtraukumu no 1. aprīļa līdz 30.jūnijam, iekļaujot šīs prasības Ministru kabineta noteikumos.

Video

Kokrūpniekiem ideja nepatīk

Iecerei iebilst kokrūpnieki, norādot, ka pārtraukums radītu būtiskus zaudējumus meža nozarei, kas kopumā Latvijas tautsaimniecībai nes ieņēmumus aptuveni trīs miljardu eiro  vērtībā. Tiek lēsts, ka aptuvenā negatīvā ietekme varētu būt desmitu vai par simtu miljonu eiro apmērā. Turklāt mūsu mežsaimnieki zaudētu konkurētspēju.

Kristaps Klauss, Latvijas kokrūpnieku federācijas izpilddirektors:

Ietekme, uz lielo tautsaimniecību un kopējo labklājību ir daudz lielāka, nepatīkamāka, nekā teorētiskais labums, ko varētu gūt no šāda vides pasākuma. Kāpēc ne visai bagātai valstij Latvijai vajadzētu darīt kaut ko niknāku nekā no to dara bagātie vācieši, norvēģi, šveicieši un citas meža lielvalstis?

Ornitologu biedrība norāda, ka ir gatava diskusijai, līdz ko būtu gatava analīze par iespējamo kaitējumu mežsaimniekiem miera perioda ieviešanā. Ja iniciatīvai izdosies savākt nepieciešamos 10 000 parakstu, par tās ieviešanu būs jālemj Saeimai.

Video

TOP komentāri

 • Es
  0 0 0

  Es

  Bet Anita!!! Tā jau notiek visus šos gadus, nekas šajā jomā nav mainījies, tāda kārtība jau pastāv!!!
 • Anita
  0 0 0

  Anita

  Par piedāvāto variantu. Vai tad kokrūpnieki nezina to, ko citas Eiropas valstis , proti, ka pavasara sulu laikā cirsta kosne ir nekvalitatīva???
  Otrkārt, visa kārtība ir izjaukta pēdējos 15 gados. Vēl 2010. gadā mūspusē mežu ilgtermiņā apsaimniekoja Silva. Vīriem bija normālas algas, viņi pavasarī stādīja kokus, ziemā cirta, rudens pusē kopā jaunaudzes. Tuvu pie mājām, zināja, ka to pašu audzi kops arī otrreiz, ka tur, kur izcērt, paši arī stādīs. Lūk, ar šīs kārtības atgriešanu būtu jāsāk. Tad putnu lietas atrisinātos dabiskā ceļā, un ne tikai putnu, bet arī prasmīga darbaspēka un kvalitatīvas koksnes lietas.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl