Putnu ligzdās Latvijā šogad novērotas īstas drāmas, ziņo putnu draugi

Komentāri

Gandrīz divus miljonus reižu no vairāk nekā 100 valstīm šogad cilvēki pieslēgušies interneta tiešraidēm no aizsargājamo putnu ligzdām Latvijā.

Visvairāk acu ar tiešraides kameru palīdzību sekojušas līdzi notikumiem jūras ērgļa ligzdā – tur esot fiksēti vairāk nekā 700 tūkstoši unikālo skatījumu. Naskākie vērotāji bijuši no Latvijas, bet tālāk seko igauņi un somi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānis Ķuze, Latvijas Dabas fonda ornitologs:

Mēs šogad sasniedzām absolūtos rekordus skatītāju skaita ziņā. Mums bija ļoti interesanta sezona, vairākām sugām ligzdā notika tiešām īstas drāmas. Notika lietas, par kurām pat nedomājām, ka tas tā var notikt, tā bija arī jauna informācija pieredzējušiem pētniekiem.

Šis bija pirmais gads, kad varēja vērot visu melnā stārķa ligzdošanas ciklu, un arī šajā ligzdā bija trillera cienīgi notikumi laikā, kad bija izdētas olas.

Foto:

 

Jānis Ķuze, Latvijas Dabas fonda ornitologs:

Tad, kad perēšana jau gāja vaļā, ligzdā iegriezās jūras ērglis, nepilnīgi pieaudzis, aptuveni četrus gadus vecs, un mēģināja olas izēst. Viņam acīmredzot nebija skaidrs, kā to lietu darīt un olu ēšana bija diezgan nemākulīga un finālā viss beidzās ar to, ka divas olas vienkārši tika izmestas ārā no ligzdas.

Visīsāko laiku – tieši vienu mēnesi – tiešraidē no Engures ezera niedrājiem bija redzami lielie dumpji, kas tiešraižu projektā ir šā gada lielākais jaunums. Lielie dumpji ir maz pētīti, un ornitologam zināms, ka citviet Eiropā vien Polijā bijuši mēģinājumi ievākt ziņas par šiem putniem.

Skaties video!

Lasi vēl