Putnu ligzdās Latvijā šogad novērotas īstas drāmas, ziņo putnu draugi

Komentāri

Gandrīz divus miljonus reižu no vairāk nekā 100 valstīm šogad cilvēki pieslēgušies interneta tiešraidēm no aizsargājamo putnu ligzdām Latvijā.

Visvairāk acu ar tiešraides kameru palīdzību sekojušas līdzi notikumiem jūras ērgļa ligzdā – tur esot fiksēti vairāk nekā 700 tūkstoši unikālo skatījumu. Naskākie vērotāji bijuši no Latvijas, bet tālāk seko igauņi un somi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānis Ķuze, Latvijas Dabas fonda ornitologs:

Mēs šogad sasniedzām absolūtos rekordus skatītāju skaita ziņā. Mums bija ļoti interesanta sezona, vairākām sugām ligzdā notika tiešām īstas drāmas. Notika lietas, par kurām pat nedomājām, ka tas tā var notikt, tā bija arī jauna informācija pieredzējušiem pētniekiem.

Šis bija pirmais gads, kad varēja vērot visu melnā stārķa ligzdošanas ciklu, un arī šajā ligzdā bija trillera cienīgi notikumi laikā, kad bija izdētas olas.

Foto:

 

Jānis Ķuze, Latvijas Dabas fonda ornitologs:

Tad, kad perēšana jau gāja vaļā, ligzdā iegriezās jūras ērglis, nepilnīgi pieaudzis, aptuveni četrus gadus vecs, un mēģināja olas izēst. Viņam acīmredzot nebija skaidrs, kā to lietu darīt un olu ēšana bija diezgan nemākulīga un finālā viss beidzās ar to, ka divas olas vienkārši tika izmestas ārā no ligzdas.

Visīsāko laiku – tieši vienu mēnesi – tiešraidē no Engures ezera niedrājiem bija redzami lielie dumpji, kas tiešraižu projektā ir šā gada lielākais jaunums. Lielie dumpji ir maz pētīti, un ornitologam zināms, ka citviet Eiropā vien Polijā bijuši mēģinājumi ievākt ziņas par šiem putniem.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl