Putnu gripas izplatību šogad mazinājis siltais laiks ziemā un straujais pavasaris

Pievienot komentāru

Gājputni migrācija jau noslēgusies. Dažu sugu putni gan vēl pārlidojot, taču jau tagad skaidrs, ka putnu gripas draudi Latvijā arī šogad nav vai ir ļoti niecīgi.

Pirms gada saistībā ar putnu gripas izplatīšanos Eiropas valstīs, Latvijā mājputnu turētājiem tika noteiktas īpašas mājputnu biodrošības prasības.

Pērn Eiropas valstīs tika fiksēti vairāk nekā 1000 putnu gripas gadījumi.

Šogad šī karte izskatās krietni vien blāvāka – līdz šim fiksēti vien 60 ziņojumi par saslimšanu ar putnu gripu. Pārtikas veterinārā dienesta speciālisti paņēmuši vismaz 150 analīžu paraugus no piemājas saimniecībām, kas audzē putnus un bīstamā infekcija nav atklāta.

Ornitologi skaidro, ka visticamāk putnu gripas izplatību mazinājusi siltā ziema, kā dēļ daudzi putni ligzdošanas vietas nemaz nepameta vai pārlidoja salīdzinoši nedaudz. Arī straujais pavasaris ir vmazinājis infekcijas izplatību.

Putnu gripas galvenie pārnēsātāji ir ūdens gājputni, un tāpēc iedzīvotājiem, ja tie redz gulbju, pīļu, zosu savādu uzvedību vai arī kādu beigtu putnu, vajadzētu par to ziņot PVD speciālistiem.

Iedzīvotājiem aizdomīgais putns nav jāaiztiek, PVD speciālisti to savāks un veiks analīzes bez maksas.

Šopavasar saslimšana ar putnu gripu konstatēta Vācijā, Itālijā, Nīderlandē un Bulgārijā. Līdz šim putnu gripa Latvijā nav konstatēta ne mājputniem, ne savvaļas putniem.