10 komentāri

Daļu rīdziniekus satrauc un neapmierina Rīgas centra ielu remontdarbu laikā radušies bruģa griešanas putekļi. Visizteiktāk tas izpaužas šobrīd Valdemāra ielas vairākos posmos. Lai arī zāģēšanas laikā būtu jālieto aizsargmaskas, ir ceļu remontstrādnieki, kuri to nedara un līdz ar to apdraud arī savu veselību.

No bruģa zāģēšanas uz Valdemāra ielas daudzviet rodas pamatīgi putekļu mākoņi jau vairākas dienas pēc kārtas. Rīdzinieki par to sūdzas gan pašvaldības un valsts iestādēm, gan arī sociālajos tīklos.

“Tie nav parasti putekļi – tie ir bīstami kvarca putekļi, kas rada neatgriezeniskus plaušu bojājumus! Kā tas ir pieļaujams, ka tik brutāli netiek ievērots darba drošība un zāģa asmens netiek apgādāts ar ūdeni, lai šie putekļi nenonāktu plaušās ne strādniekam, ne arī nejaušiem garāmgājējiem?” jautā kāds pilsētnieks.

Tiek pausts arī satraukums, kāpēc neesot nekādu rezultātu no Valsts darba inspekcijas (VDI) reidiem, jo strādnieki zāģē bruģi bez elpceļu aizsargmaskām un tieši viņiem ir vistiešākie draudi veselībai. Citos gadījumos – ja arī maska ir pašam zāģētājam, tad tās nav pārējiem strādniekiem, kuri turpat blakus. Darba inspekcija plašāku vērtējumu par darba drošības pārkāpumiem Rīgas ielu remontdarbu laikā solīja tikai nākamnedēļ. Taču atzīst – bruģa zāģēšana bez aizsargmaskas apdraud cilvēkus.

“Var rasties dažādas veselības problēmas, sākot ar elpceļu gļotādu un acu iekaisumiem. Ilgstoši strādājot, darbiniekiem ir risks iegūt hronisku bronhītu vai arī pneimokoniozi, kas jau ir nopietna saslimšana. Galu beigās pastāv arī risks iegūt vēzi,” skaidro VDI darba aizsardzības speciāliste Sarmīte Rūtiņa-Rūtenberga.

Bruģa zāģēšanas radītos putekļus kā problēmu spiests atzīt arī Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD), jo daļa ceļu būvnieku Valdemāra ielā tik tiešām nepildot prasību par specializēto zāģu lietošanu.

“Viena no populārākajām kļūdām, ko ievērojis departaments, ir tas, ka, zāģējot bruģi, netiek izmantots ūdens, respektīvi, tas būtu gan paša darbinieka drošībai, lai putekļi netiek sejā un acīs un lai iela nav visos putekļos,” saka RDSD pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Kad strādnieki apjauš, ka viņi tiek vēroti, viņi bruģa zāģēšanu pārtrauc un pamet iesākto. Pēc “LNT Ziņu” aiziešanas darbi atsākās un atkal pacēlās putekļu mākonis. Arī citā Valdemāra ielas posmā bruģa zāģēšanas pārkāpums īslaicīgi tika pārtraukts, līdzko ieraudzīja televīzijas klātbūtni.

To, kāda atšķirība zāģēšanai ir ar ūdens pievadi, var redzēt Valdemāra ielā zem VDI logiem. Pie ēkas, kurā strādā darba drošības inspektori, ceļu strādnieki ievēro visus noteikumus. Taču citviet – betona putekļu mākoņi.

“Katru dienu redzu, kā tie putekļi ir gandrīz pa diviem kvartāliem, un man tas neliekas normāli. Esmu rakstījis sūdzības Satiksmes ministrijai, domes Satiksmes departamentam, pašvaldības policijai. Nu, it kā atbrauca, uzlika sodu, bet nekas nemainījās,” norāda rīdzinieks Mārtiņš.

Pašvaldības policijā apliecina, – kopumā par šīs vasaras remontdarbu iespējamiem pārkāpumiem visā Rīgas centrālajā daļā sūdzējušies pietiekami daudz iedzīvotāju.

“Rīgas Pašvaldības policija ir saņēmusi ļoti daudz sūdzību par remontdarbu norisi. Kopā šogad uzsāktas 124 pārbaudes, no kurām 15 gadījumos ir uzsāktas administratīvās lietvedības, bet vēl piecos gadījumos piemēroti sodi. Galvenokārt par to, ka gājējiem nav nodrošināta droša iešana,” teic Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Kopumā galvaspilsētā remontdarbi ir pamatīgi iekavējušies, jo, pretēji pilsētas vadības solītājam visu pabeigt līdz mācību gada sākumam, arī mēnesi pēc pašu solītā termiņa nekas vēl nav beidzies.

TOP komentāri

 • Sarežģītais Zvirbulēns
 • Edgars Naglis
  0 0 0

  Edgars Naglis

  Vents tas knaibles ir su....ds esu stradajis ar vinjam
  ja tik uz pusem tad var izmantot,bet ja vajag sikakus tad pipecs :D
 • Vents Vīdušs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl