Komentāri
Pustūkstotī mājsaimniecību Latvijā mērīs indīgā un bīstamā radona līmeni. Vai pamats satraukumam?
LETA

Lai arī Latvija, tāpat kā liela daļa Austrumeiropas, netiek uzskatīta par teritoriju, kurā varētu būt paaugstināts radona gāzes līmenis, visās Eiropas Savienības valstīs ir jāveic tās mērījumi, jo gāze, kas rodas dziļi zem zemes, ilgtermiņā var ietekmēt veselību un veicināt dažāda veida saslimšanu. 

Pagājušajā nedēļā Valsts vides dienests aicināja brīvprātīgi pieteikties tās mājsaimniecības, kas gatavas uz 10 mēnešiem atdot mazu pleķīti plaukta radona detektoram.

Lai izveidotu radona koncentrācijas karti, kopumā Latvijā mērījumi tiks veikti 500 mājsaimniecībās un 160 ūdens ņemšanas vietās.

FOTO: Latvijā tiks sākti radona gāzes mērījumi

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl