1 komentārs

”Tā vietā, lai sēdētu mājās, eju uz nodarbībām, kur pusotru stundu pavadām vienos priekos un smieklos” – tā savu darbošanos apraksta Mirdza Ķiploka. Pensionētā vācu valodas skolotāja brīvprātīgā kārtā dienas centrā ”Kastanis” pasniedz vācu valodas kursus. Un pateicoties skolotājās milzu enerģijai un pozitīvajai dzīves uztverei, starp audzēkņiem tie ir ļoti populāri. Tādēļ viņa mēneša sākumā saņēma balvu kā viens no Latvijas 2016. gada brīvprātīgajiem.

Nesēdēs mājās

Par spīti cienījamajam 78 gadu vecumam Mirdza Ķiploka pieturas pie ļoti aktīva dzīvesveida. Kad 55 gadu vecumā oficiāli aizgājusi pensijā, kādu laiku turpinājusi strādāt, tad auklējusi mazbērnus, bet, kad tie paaugušies un aukle vairs nebija vajadzīga, izlēmusi, ka nesēdēs taču viena pati mājās. Viņa sākusi apmeklēt dažādas nodarbības dienas centrā ”Kastanis” Rīgā. Ar laiku prātā ienākusi ideja – ja jau te māca angļu valodu, kādēļ ne arī vācu valodu? Tā arī atsākusi pasniegt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Mēs daudz smejamies, un tas man arī patīk. Jo ko tad es sēdētu viena pati mājās pie radio? Bet atnāku šeit un tad pusotru stundu mēs vienos smieklos, vienos priekos pavadām,” viņa atzīst.

Mirdzas dzīve ar Vāciju un vācu valodu bijusi saistīta jau kopš dzimšanas. Viņas vecmamma no mātes puses bijusi baltvāciete. Padomju laikos viņa pati kļuvusi par vācu valodas skolotāju, un iepazīstoties ar tūristiem no Austrumvācijas, ieguvusi arī vēstuļdraugus. Savukārt pēc neatkarības atjaunošanas Mirdza kādu laiku Vācijā strādājusi.

Tagad uz pusotru stundu garajām nodarbībām reizi nedēļā nāk stabils audzēkņu loks, pārsvarā senioru vecumā. Nodarbībās netiek tikai iekalti vārdiņi un gramatikas likumi – kursanti mācās dzejoļus, dzied dziesmas, un pavasarī uzved arī nelielu ludziņu. Šogad tā bijusi ”Zvēri dejo tango”

”No sākuma manas skolnieces gan domāja – kā viņas tāda cienījama vecuma dāmas ar lellēm! Bet beigās izrādījās, ka tas ir ļoti jauki un mēs guvām lielus aplausus,” atminas skolotāja.

Mācās arī neredzīgie

Vācu valodas nodarbības apmeklē arī Jeļena. Viņa ir redzes invalīde, tādēļ lasīšana sagādā grūtības, bet, kā atzīst audzēkne, skolotāja vienmēr ir gatava pienākt un paskaidrot atsevišķi. Tādēļ viņa sākusi uz nodarbībām no neredzīgo biedrības sev līdzi vest arī draudzenes.

”Mūsu skolotāja ir vienreizēja. Viņa ir atsaucīga, viņa vienmēr piezvana un painteresējas, kā mums klājas. Es jums teikšu – paldies Dievam, ka ir tādi cilvēki, kā mūsu skolotāja,” jūsmo Jeļena.

Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajam gada brīvprātīgā apbalvojumam Mirdzu izvirzīja dienas centra darbiniece Ingrīda Tikiņa.

”Viņa var būt ļoti tieša, prasīga un tajā pašā laikā saglabāt sirsnību un labestību. Nodarbības vienmēr ir humora un labestības caurstrāvotas. Cilvēki aiziet smaidīgi, apmierināti un ar nepacietību gaida nākošo reizi, kad varēs tikties,” viņa apraksta Mirdzas kundzes darbošanos.

Tikmēr pati pasniedzēja izsakās ļoti vienkārši: ”Man viņi patīk. Un kā saprotu, arī es viņiem patīku.”

TOP komentāri

  • Inta Agleniece
    +1 +1 0

    Inta Agleniece

    Paldies,ka vēl ir tik jauki un sirsnīgi,mīļa skolotāja-svešvalodas(vācu) kursu pasniedzēja. Esmu arī par šādiem kursiem interesējusies,jo ļoti vēlos iemācīties vismaz sarunvalodu,bet diemžēl pie mums Latgalē neesmu ne kur arī dzirdējusi,ka tādi kursi būtu. Ir angļu,krievu,latviešu val. ko māca. Kā arī esmu 2.gr..tāpēc nespēju atļauties tik daudz maksāt,jo invalīda pabalsts nav tik liels.
    Paldies un visu cieņu !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl