Pusnaktī sāksies 98 kilometru gājiens par godu Latvijai

Komentāri

Pusnaktī Piņķos tiks dots starts piektajam patriotiskajam 18 stundu ilgam izturības gājienam par godu Latvijai. Tā dalībnieki kājām pa dažādu segumu ceļiem, meža takām un kādreizējiem ierakumiem veiks tikpat daudz kilometru, cik šogad aprit Latvijai, tātad 98 kilometrus.

No Pierīgā esošās Piņķu baznīcas pusnaktī sāksies šī gada izturības gājiena 98 kilometru atskaite. Bet rīta agrumā te pulcējās rīkotāji, lai izrunātu vēl dažus organizatoriskos jautājumus.

Atis Ķeņģis, biedrības Piedzīvojuma Gars pārstāvis

Mēs kā jauniešu organizācija vēlamies ko dot Latvijai un tad tas ir kaut kādā ziņā rituāls no mūsu puses – dot godu valstij.

Garajā pārgājienā, kas ved cauri mežiem un ierakumiem uz Jelgavu un pēc tam Olaini, vienīgais atļautais palīgrīks drīkst būt nūjošanas nūjas. Un vienlaikus tā esot ne tikai cīņa pašam ar sevi, bet arī iespēja gandrīz 20 stundās pārdomāt to, ko nozīmē šī valsts un neatkarība, kam ikdienā parasti neatliek laika, uzskata organizatori.

Dāvis Kiršfelds, pārgājiena idejas autors

Daudzi cilvēki ir ļoti daudz darījuši, lai mums būtu šī valsts, un daudzi cilvēki, kas šobrīd šeit dzīvo, nenovērtē to, cik daudz darba ir ieguldīts un ka tas ir jāsaglabā un jāsargā tās vērtības.

Tradīcija pirms četriem gadiem aizsākusies ar divu draugu vēlmi 18.

novembri pavadīt tā, lai to atcerētos visu mūžu. Un pērn pasākums jau pulcējis apmēram 80 interesentu.

Atis Ķeņģis, biedrības Piedzīvojuma Gars pārstāvis

Šogad arī kaut kas līdzīgs. Un mēs plānojam iet līdz pat Latvijas simtgadei. Un tur ir tā ideja – uz to gatavoties – atrast cilvēkus, kas arī noies. Mums tāds mazais sapnītis, ka varbūt 100 cilvēki noies.

Papildus fiziskajam izaicinājumam pievarēt garo distanci dalībnieki tiek iepazīstināti arī ar Latvijas vēsturi, un šī gada tematika ir trīs tautas atmodas. Rītvakar gājiens par godu Latvijai līdz astoņiem vakarā noslēgsies Rīgā pie Brīvības pieminekļa, un pēc organizatoru aplēsēm parasti visu distanci pabeidz mazāk nekā desmitā daļa no sākotnējiem dalībniekiem.

Lasi vēl