Komentāri

Nav pagājis pat pusgads, kopš tika pabeigts Krišjāņa Barona ielas remonts, tomēr jaunais bruģis jau sācis šķiebties. Daudzviet tas iegrimis un saplaisājis, ap vairākām kanalizācijas akām izveidojušās peļķes. Domes atbildīgie taisnojas, ka defekti tiks apzināti un līdz ko ļaus laikapstākļi – salaboti, turklāt to darīs būvnieki uz sava rēķina. Jau drīzumā atjaunoto ielu oficiāli nodos ekspluatācijā.

Biedrības “Pilsēta cilvēkiem” aktīvisti Barona ielas stāvoklim seko līdzi regulāri. Jau rudenī tie fiksēja virkni nekvalitatīvi saremontētu vietu, tomēr tagad – pēc ziemas – to ir vēl vairāk, kas liek uzdot jautājumu, vai remonts bijis iztērētās naudas vērts. Bedres un citas nepilnības nofotografētas un bildes ievietotas biedrības mājaslapā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aktīvistu skatījumā, situācijā pie vainas ir pavirši sagatavotā pamatne, jo bruģis vairāk sabojāts vietās, kur ir intensīva satiksme. Tāpēc tie neizslēdz iespēju, ka būvnieki domājuši, ka pa rekomendējošo joslu brauks tikai velosipēdi, ne autotransports.

Atbildīgais Rīgas domes Satiksmes departaments par Barona ielas problēmām ir informēts, tomēr oficiāla objekta apsekošana plānota nākammēnes, kad atsāksies būvniecības sezona. Barona ielai ir 3 gadu garantija, tāpēc rīdziniekiem par remontu nebūs jāmaksā.

Barona ielas braucamās daļas pārbūvi veica SIA ”Binders”, kas akcentē, ka seguma maiņa veikta, ievērojot projekta nosacījumus. Savukārt defekti saistīti ar faktu, ka remontēta tikai ielas virskārta, un darbi veikti paralēli transporta satiksmei.

Tikmēr Barona iela, kas satiksmei atvērta kopš rudens, izrādās, vēl nav nodota ekspluatācijā. To gan plānots izdarīt tuvākajā laikā.

Tikmēr rīdziniekiem pamazām jāgatavojas jaunajai būvdarbu sezonai, kas atkal sola virkni satiksmes ierobežojumu un sastrēgumus. Tostarp tiks remontēta Merķeļa, Stabu, Dzirnavu un Valdemāra iela, kā arī pabeigta pērn iesāktā Brīvības ielas seguma maiņa.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl