Pusgada laikā Rīgā saņemti 498 ziņojumi par vardarbību

0 Komentāru
Pusgada laikā Rīgā saņemti 498 ziņojumi par vardarbību
ANDRIUS UFARTAS/F64

Sešu mēnešu laikā kopš pagājušā gada augusta Rīgā saņemti 498 policijas ziņojumi par vardarbību, liecina Rīgas Sociālā dienesta informācija, kuru šodien uzklausīja Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti.

Augustā saņemti 55 ziņojumi, septembrī – 71, oktobrī – 79, novembrī – 75, decembrī – 115, bet janvārī – 103 ziņojumi.

434 gadījumos bija cietušas sievietes, 64 gadījumos – vīrieši.

115 gadījumos konflikts bija noticis nepilngadīgā klātbūtnē, savukārt 38 gadījumos cietušais lūdza pieņemt policijas lēmumu par nošķiršanu vai tiesas lēmumu par pagaidu aizsardzību.

133 gadījumos vardarbība notikusi pret senioru, četros gadījumos cietušais bijis nepilngadīgs bērns.

336 gadījumos konflikts bijis starp dzīvesbiedriem, 149 gadījumos konflikts bijis starp radiniekiem vai ģimenes locekļiem, bet 13 gadījumos konflikts bijis starp draugiem vai paziņām.

470 gadījumos cietušais jau iepriekš bija cietis no vardarbības.

Kā norāda Sociālais dienests, visvairāk ziņojumu – 105, saņemts par vardarbību Āgenskalnā, bet kopumā visvairāk ziņojumu saņemts Rīgas Sociālā dienesta Ziemeļu rajona nodaļā.

Kā skaidroja dienesta pārstāve, mazāk ziņojumu ir, piemēram, no Ķengaraga nevis tādēļ, ka tur būtu mazāk vardarbības gadījumu, bet gan tādēļ, ka iedzīvotāji par tiem neziņo un neizsauc policiju.

Kā secinājis Sociālais dienests, kopumā vardarbības problemātika pieaug, bet nepieaug palīdzības saņēmēju skaits starp pilngadīgām personām.

2020.gada pirmajā pusgadā 645 ģimenēs identificētas vardarbības problēmas, sadarbība veikta 626 vardarbības gadījumos.

Tikmēr Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka Rīgas pašvaldība veiks padziļinātu pētījumu par sieviešu, kuras cietušas no vardarbības, problemātiku, lai varētu veidot jaunus pasākumus un pakalpojumus vardarbības mazināšanai un prevencijai ģimenēs.

“Mums ir jāsaprot, kā strādā esošie pakalpojumi un vai tiek sniegts pilnvērtīgs atbalsts. Īpaši svarīgi tas ir tagad – Covid-19 krīzes un izolācijas laikā, kad stresa dēļ pieaug vardarbības gadījumu skaits ģimenēs,” norāda Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs (PP).

Tāpēc Rīgas domes Labklājības departaments pētīs, kādas atbalsta formas strādā un kādi jauni pakalpojumi vēl būtu jāievieš.

Martā, kad noslēgsies prakses pētījums, Labklājības ministrijas atbildīgie speciālisti tiks aicināti uz diskusiju, kā atbalsta sistēma cilvēkiem, kuri cietuši no vardarbības, strādā un kā to kopīgi uzlabot, piebilda Kleinbergs.

Sociālo jautājumu komitejas deputāti uzklausīja ziņojumus par policijas konstatētajiem vardarbības gadījumiem ģimenēs galvaspilsētā, kā arī Labklājības departamenta pētījumā konstatēto par vardarbību pret sievietēm. Pētījumu plānots pabeigt martā.

Novērots, ka Covid-19 ierobežojumu dēļ pieaugusi vardarbība, alkohola un narkotiku lietošana ģimenēs; klientiem ir tendence slēpt informāciju, mazināt problēmas, mazāk pašiem iesaistīties problēmu risināšanā, kā atrunu izmantojot ārkārtējo situāciju.

Speciālisti informē, ka ir apgrūtināts darbs ir ar jaunajiem klientiem, kurus nav iespējams satikt, veikt pilnvērtīgu konsultāciju, lai izzinātu situāciju, jo nelaiž iekšā un kā atrunu izmanto ārkārtējo situāciju.

0 Komentāru