Komentāri
Pusei iedzīvotāju šķiet, ka valsts ar budžeta līdzekļiem rīkojas negodīgi
Foto: LETA

Vairāk nekā pusei iedzīvotāju šķiet, ka valsts ar budžeta līdzekļiem rīkojas negodīgi. Tomēr vairāku gadu laikā šādi domājošu iedzīvotāju īpatsvars samazinājies.

Šoruden veiktajā sabiedriskās domas aptaujā 57,8% izvaicāto Latvijas iedzīvotāju pauda viedokli, ka valsts ar budžeta līdzekļiem rīkojas negodīgi vai drīzāk negodīgi. Tomēr ar katru aptauju šis uzskats Latvijas sabiedrībā tiek pārstāvēts aizvien retāk – 2010.gadā valsts budžeta izlietojumu kā negodīgu vērtēja 81,2% aptaujāto, 2011.gadā – 65,4% izvaicāto, 2012.gadā – 64,6%, 2013.gadā – 63,2%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunākajā aptaujā pozitīvi valsts budžeta sadali un izlietojumu vērtēja 31,2% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, un tas ir vairāk nekā 2010.-2013.gadā veiktajās sabiedriskās domas aptaujās.

Analizējot respondentu sociāli demogrāfiskās grupas, atklāts, ka valsts budžeta izlietojumu salīdzinoši biežāk pozitīvi vērtēja aptaujātie latvieši, respondenti ar augstāko izglītību, finansiāli nodrošinātākie iedzīvotāji, valsts sektorā strādājošie un Rīgas iedzīvotāji.

Jautājums par to, kā, pēc iedzīvotāju domām, valsts rīkojas ar valsts budžeta līdzekļiem, bija ietverts sabiedriskās domas aptaujā par iedzīvotāju informētību Eiropas Savienības fondu jautājumos. Šo aptauju pēc Finanšu ministrijas pasūtījuma veica tirgus un sociālo pētījumu aģentūra Latvijas fakti, izmantojot tiešās intervēšanas metodi respondentu dzīves vietās. Aptaujā pēc stratificētās nejaušības principa tika iekļauti 1000 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Jaunākā aptauja veikta šogad novembrī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl