Puse Rīgas Zoodārza dzīvnieku sugu ir apdraudētas

Komentāri

Rīgas Zooloģiskais dārzs ir viens no aktīvākajiem Apdraudēto sugu Eiropas programmu dalībniekiem. Dzīvnieku apmaiņa, vairošana un izvietošana ir tikai daļa no pasākumiem, kas aizsargā retās dzīvnieku sugas. Kāds ir Latvijas pienesums apdraudēto dzīvnieku saglabāšanā?

Šis gads Rīgas zoodārzam būs īpašs, jo Eiropas apdraudēto dzīvnieku programmā mūsu valsts ieguldījums šogad sola būt lielāks nekā citkārt. Rīgā dzimis lūšu pāris gatavojas ceļam  uz Japānu un Poliju. Melno grifu cālēni, kuri piedzims aptuveni pēc trīs nedēļām, iespējams, tiks pārvietoti uz Francijas Grifu iepazīstināšanas centru, kur ar laiku veidos jaunos pārus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Kopumā Rīgas zoodārzs ir viens no aktīvākajiem Eiropas apdraudēto dzīvnieku saglabātājiem, jo šobrīd piedalās 30 Eiropas apdraudēto dzīvniekus programmās.  Turklāt vairāk nekā puse no visiem Rīgas zoodārzā mītošajiem dzīvniekiem šobrīd ir ierakstīti kādos no apdraudēto dzīvnieku sarakstiem, arī Sarkanajā grāmatā. Ar to Rīga atšķiras, jo lielākā daļa Eiropas zoodārzos turēto dzīvnieku nav apdraudēto sugu pārstāvji.

Citiem dzīvniekiem apzināti tiek veidotas viendzimumu grupas. Tādas Rīgā ir vairākas, piemēram, sarkanie vilki, kā arī četras žirafes Piks, Usmi, Kimi un Periskops. Zoodārza pārstāvji norāda, ka noteikti pienāks laiks, kad arī Rīgā dzims žirafu mazuļi, taču pagaidām mūsu žirafes nepiedalīsies vairošanas programmās.

Eiropas apdraudēto dzīvnieku programmas ietvaros notiek arī dzīvnieku apmaiņa. Tā tas bija ar Tbilisi zoodārzu, kurp pēc postošajiem plūdiem devās kamielis, alpakas, jaks un papagaiļi. Tikko saņemtās ziņas no Tblisi liecina, ka pēc garā ceļa visi dzīvnieki ir atkopušies un labi iejutušies jaunajā mājvietā.

Eksperti uzsver, ka dzīvnieku promdošana no Rīgas zoodārza sugu un dzīvnieku skaitu neapdraud. Turklāt arī Rīgas zoodārzs šogad cer uz jaunpienācējiem – lauvām un zeltainajiem lauvtamarīniem.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl