Puse Dziesmu svētku biļešu būtu jāizdala dalībniekiem, pauž Melbārde

5 komentāri
Puse Dziesmu svētku biļešu būtu jāizdala dalībniekiem, pauž Melbārde
Foto: Dāvis Ūlands, f64

Aizvadītie simtgades Dziesmu un deju svētki devuši vērtīgas mācības – kultūras ministre Dace Melbārde sarunā ar “900 sekundēm” norāda, ka turpmāk pusi biļešu varētu izdalīt pašiem dalībniekiem tālākai izplatīšanai.

Viens no Latvijas simtgades centrālajiem notikumiem ir noslēdzies. Mežaparka estrādes tribīnes ir pulcējušas rekordlielu dalībnieku un viesu skaitu, un šonedēļ jau Rīga ir krietni tukšāka, jo dalībnieki un viesi ir devušies mājās.

Kā norāda kultūras ministre, Dziesmu un deju svētki bijis lielisks sabiedrības saliedēšanas piemērs un, runājot par finansēm, pauž uzskatu, ka līdzekļi simtgades pasākumiem nav vis iztērēti, bet gan ieguldīti. Pēc viņas domām, būtu jāpārņem svētku finansējuma plānošana laikus, kā tas ir bijis uz šo pasākumu. Tāpat ir jāturpina ieguldīt līdzekļi infrastruktūrā.

Svētku nedēļā aktuāls bija arī biļešu jautājums – tā kā vietu skaits Mežaparka estrādē un Daugavas stadionā ir ierobežots, daudziem interesentiem, tostarp dalībnieku ģimenēm, lielais notikums gāja secen. Melbārde norāda, ka puse Dziesmu un deju svētku biļešu turpmāk būtu jāizdala dalībniekiem tālākai izplatīšanai, taču par šo jautājumu vēl būs jādiskutē.

“Jau 24% no pieejamajām biļetēm tika nodotas pašvaldībām tieši procesa rīkotājiem. Šo procentu noteikti vajadzētu palielināt. Es piederu pie tiem, kas uzskata, ka puse no biļetēm būtu jāizdala caur dalībniekiem, kaut gan uzreiz jāatzīmē, ka biļešu skaits ir tik liels, ka tāpat tik daudz, cik dalībnieki gribētu, biļešu fiziski nav pieejamas,” pauž kultūras ministre.

Intervija ar Daci Melbārdi

TOP komentāri

 • es
  +8 +3 -5

  es

  Nu kādas muļķības! Dziesmusvētki domāti visiem un visiem, kuri vēlējās iegūt biļetes bija iespēja tās iegūt.... nevis tagad īpaši izcelsim to, ka dalībniekiem jādod biļetes, tad jau tā būs citu diskriminācija un svētki būs domāti tikai dalībniekiem un to radiem????? Muļķības! Nedaudz jāsakārto biļešu tirdzniecība, pārdodiet biļetes pilsētu kultūras namos un tādā veidā mazāk tiks noslogota tirdzniecība internetā... Pilnīgi vairs negribas ne tos svētkus skatīties, ne uz tiem doties, jo tie pārvēršas par komerciālu pasākumu, kurā tikai biļetes, biļetes, nauda.... Pilnīgs kauns! Un ja paskatās kā estrāde izskatās otrā rītā pēc pasākuma, nu tad jājautā kur paliek dalībnieku kultūra? Tās acīmredzot pietiek tikai koncerta laikam...
 • Fakts
  +3 +2 -1

  Fakts

  Pēc kara visi gudri. Ministerei vajadzēja laicīgi paskatīties, kā notiek biļešu tirdzniecība uz pasaules kausu futbolā finālu. Gribētāju ir daudz reizes vairāk, bet nekārtības un protestu nav. Manuprāt jāsāk domāt ar galvu, nevis ar to kas lielāks, bet nacionālie tūdaliņi jau diez vai to māk, jo klausās naudas čaukstoņā.
 • Svetlana Oliņa
  +3 +2 -1

  Svetlana Oliņa

  Tieši tā, es piekritu Jūsu replikai par kārtību (nekārtību!) Dziesmu svētku norises vietā. Kāds var pasacīt, ar ko atškiras svētku norises vietas izskats no teritorijas izskata pēclustēm Uzvaras parkā pavasarī? (Ar to domāju nevis ideju, bet gan pēc sevis atstātu netīrību?!) Kāpēc esam tik "cūciski"?!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl