Puse ceturtdien konstatēto Covid-19 gadījumu fiksēti Rīgā un Ventspilī

0 Komentāru
Puse ceturtdien konstatēto Covid-19 gadījumu fiksēti Rīgā un Ventspilī
LETA / INFOGRAM

No ceturtdien Latvijā atklātajiem kopumā 40 Covid-19 gadījumiem puse konstatēti Rīgā un Ventspilī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Tostarp Rīgā pagājušajā diennaktī reģistrēti 13 no jaunajiem inficētajiem un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 353 cilvēki. Savukārt Ventspils novadā vakar atklāti septiņi jauni inficētie un kopā pēdējās divās nedēļās inficēto skaits sasniedzis 24 cilvēkus.

Virknē citu pašvaldību reģistrēts neliels jaunu saslimušo skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā – 353, Daugavpilī – 55, Siguldas novadā – 39, bet Augšdaugavas novadā – 30 iedzīvotāji.

Aģentūras LETA aprēķini, kas balstās uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu novados 2021. gada sākumā un SPKC datiem par pēdējās 14 dienās saslimušajiem Latvijas pašvaldībās, liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā patlaban ir 46,9 gadījumi.

16 pašvaldībās šis rādītājs ir augstāks, tostarp trīs tiek pārsniegts par 50%. Tās ir Ventspils, Siguldas un Augšdaugavas novads. Tāpat salīdzinoši liels inficēto īpatsvars ir Daugavpilī, Saulkrastu un Jelgavas novadā.

14 dienu saslimstības līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir teorētisks rādītājs, kurš ļauj salīdzināt saslimstības līmeni teritorijās ar atšķirīgu iedzīvotāju skaitu, un tas nenorāda konkrētu saslimušo skaitu.

No pagājušajā diennaktī reģistrētajiem jaunajiem saslimušajiem astoņi ir vecumā no desmit līdz 19 gadiem, tāpat astoņi ir vecāki par 70 gadiem, bet citās vecuma grupās ir mazāk saslimušo.

0 Komentāru