Pusē ceļu satiksmes negadījumu ar velosipēdistiem vainīgi izrādās paši riteņbraucēji

Komentāri

Jo vairāk velosipēdistu ielās, jo lielāks risks – pusē ceļu satiksmes negadījumu, kad cietis riteņbraucējs, vainīgs izrādās pats velosipēdists.

Nemainīgi liels negadījumu skaits ar tendenci pieaugt liek velobraucējiem aizdomāties par savu drošību. Salīdzinājumā ar pērno gadu dubultojies velosipēdistu skaits, kuri izvēlas komplekso apdrošināšanu – gan pret zādzībām, gan par gūto traumu, gan pret citām personām radītos zaudējumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Agnese Grīnberga, AAS BTA pārstāve:

Tas nozīmē, ka velobraucēji vēlas pasargāt sevi gan no traumu riska, gan tas ir pozitīvi tajā ziņā, ka var būt situācijas, kad velobraucējs izraisa negadījumu un rada zaudējumus trešām personām – gan auto, gan cilvēkiem, kam nākas maksāt par savu ārstēšanos pietiekami lielas naudas summas.

Uz ceļiem valda anarhija!

Izskatot apdrošināšanas polišu pieteikumus, kuros iesaistīti velobraucēji, nākas secināt, ka uz ceļiem valda anarhija, savu viedokli pauž Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents. Taču pagaidām obligāto civiltiesisko apdrošināšanu arī velosipēdistiem ieviest būtu pāragri – jāatrisina citi svarīgi jautājumi.

Tiesa gan, pagaidām situācija ir šāda – vājš velobraucēju satiksmes noteikumu zināšanu līmenis noved pie tā, ka pusē gadījumu, kuri nonāk līdz tiesu ekspertīžu birojam, kad ir cietušie, smagi cietušie vai strīdīgie gadījumi, par vainīgiem atzīst tieši velosipēdistus. Turklāt kopš ziemas, kad stājās spēkā jaunie ceļu satiksmes noteikumi, tajos nav atrunāti fundamentālie jautājumi, kuri skar tieši riteņbraucējus.

Oskars Irbītis, Valsts tiesu ekspertīžu biroja vecākais tiesu eksperts:

Nav precīzi pateikts, ja velosipēdists pārvietojas pa ietvi, tad pa kuru pusi viņam vairāk jāpieturas. Ja pārvietojas pa veloceliņu, kas ir uzzīmēts uz vienvirziena ielas, vai viņš var braukt pretējā virzienā? Tas arī nekur precīzi nav pateikts, līdz ar to bieži redzam, ka pa veloceliņu brauc divos virzienos, pretēji auto plūsmai.

Par obligāto civiltiesisko apdrošināšanu velobraucējiem, pēc ekspertu domām, būtu vērts ieviest gadījumā, ja ceļu satiksmes negadījumu skaits sāks dramatiski pieaugt.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl