“Pusceļa māja” – tā domā saukt iestādi, kurā integrēs bēgļus

Komentāri

Lai patvēruma meklētājs pēc bēgļa statusa saņemšanas nekļūtu par slogu sociālajai sistēmai, viņš deviņus mēnešus varētu gatavoties ikdienas dzīvei Latvijā īpašā iestādē – Pusceļa mājā. Ar šādu ideju pirmdien klajā nāca pašvaldības, lemjot par to, kur bēgļi varētu dzīvot.

Līdz nākamā gada 1. janvārim, kad Latvijā ieradīsies pirmie patvēruma meklētāji, atlikuši trīs mēneši. Taču pašvaldībām, kurām pēc statusa piešķiršanas bēgļi būs jāizmitina, vēl aizvien ir daudz neskaidrību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tādēļ tās mēģina ņemt grožus savās rokās un šodien kopīgā sēdē ar ierēdņiem un nevalstiskajām organizācijām sprieda, kur bēgļi varētu dzīvot. Scenāriji ir vairāki. Daļa patvēruma meklētāju pēc statusa saņemšanas varētu gribēt uzreiz pamest Latviju, daļa pēc trīs mēnešiem Muceniekos spētu sevi nodrošināt paši, bet liela daļa – riskētu kļūt par slogu vietvaras sociālajai sistēmai.

Skaties foto:


Piemēram, Somijā, kur Pašvaldību savienība smēlusies pieredzi bēgļu izmitināšanā, valsts atbalsta bēgli trīs gadus. Turpretī Latvija bēgli atbalsta gadu ar 256 eiro pabalstu. Pusceļa mājā, līdzīgi kā bārenis pēc bērnu nama, bēglis tiktu intensīvi gatavots reālajai dzīvei, kurā viņam līdzvērtīgi ar pārējiem valsts iedzīvotājiem jāspēj sevi uzturēt pašam.

Par uzturēšanos Pusceļa mājā bēglim, visdrīzāk, nāktos maksāt. Kur šāda māja varētu atrasties un kas nodrošinātu pakalpojumu un galu galā – vai ideja vispār ir īstenojama, būs jālemj par bēgļu uzņemšanu atbildīgajai Iekšlietu ministrijas darba grupai. Tikmēr par neskaidrībām bēgļu uzņemšanā runā vairs ne tikai pašvaldības, bet arī nevalstiskās organizācijas.

Kamēr valsts vēl domā, iniciatīvu sāk izrādīt ne tikai pašvaldības. Arī lauksaimniecībā strādājošie uzņēmēji norāda, ka ir gatavi ar bēgļiem aizpildīt tukšās darbinieku rindas. Pašvaldību savienība plāno šādas vēlmes apkopot, tāpat tiks rēķināts, cik izmaksā bēglis, kurš pēc gada, kad beidzas pabalsta maksāšana, nespēj pats par sevi parūpēties.

Video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl