2 komentāri

Biedrība Papardes zieds kopā ar ārstiem un psihologiem aicina vecākus runāt ar saviem bērniem – pusaudžiem – par to, kā vislabāk pateikt “nē” nevēlamām seksuālām attiecībām. Speciālisti akcentē, ka pirmais sekss jauniešu vidū bieži vien ir pārsteidzīga un līdz galam neapdomāta rīcība, kas ne tikai noved pie neplānotas grūtniecības, bet arī traucē veidot stabilas attiecības pieaugot.

Speciālisti norūpējušies, ka arvien biežāk pusaudži sāk nodarboties ar seksu, vēl nesasnieguši briedumu. Ar mērķi rosināt ģimenē runāt par to, ko nozīmē seksuālas attiecības un kādas sekas tās var radīt, nevalstiskā organizācija Papardes zieds laidusi klajā filmiņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tā vēsta par divu pusaugu meiteņu saraksti un pārdomām – vai un kāpēc atturēties no seksuālām attiecībām; domāta ne tikai meitenēm, bet arī viņu vecākiem.

Psihologi teic, – pusaudži bieži vien nemaz neprot viens otram pateikt “nē”. Pāragrs sekss pusaudzi var emocionāli traumēt un nākotnē radīt problēmas stabilu attiecību veidošanā. Par milzīgu pārbaudījumu var izvērsties arī neplānota grūtniecība.

Speciālisti norāda, ka visbiežāk seksuālas attiecības agri uzsāk pusaudži, kuriem ir zems pašnovērtējums un vāji sasniegumi skolā. Nozīme ir arī attiecībām ģimenē.

Skaties foto!

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl