Pusaudžu seksuālā dzīve sākas agri, jo daudzi neprot pateikt “nē”, secina Papardes zieds

2 komentāri
Pusaudžu seksuālā dzīve sākas agri, jo daudzi neprot pateikt “nē”, secina Papardes zieds
Foto: Flickr / mcvickerphotog

Biedrība Papardes zieds kopā ar ārstiem un psihologiem aicina vecākus runāt ar saviem bērniem – pusaudžiem – par to, kā vislabāk pateikt “nē” nevēlamām seksuālām attiecībām. Speciālisti akcentē, ka pirmais sekss jauniešu vidū bieži vien ir pārsteidzīga un līdz galam neapdomāta rīcība, kas ne tikai noved pie neplānotas grūtniecības, bet arī traucē veidot stabilas attiecības pieaugot.

Speciālisti norūpējušies, ka arvien biežāk pusaudži sāk nodarboties ar seksu, vēl nesasnieguši briedumu. Ar mērķi rosināt ģimenē runāt par to, ko nozīmē seksuālas attiecības un kādas sekas tās var radīt, nevalstiskā organizācija Papardes zieds laidusi klajā filmiņu.

Tā vēsta par divu pusaugu meiteņu saraksti un pārdomām – vai un kāpēc atturēties no seksuālām attiecībām; domāta ne tikai meitenēm, bet arī viņu vecākiem.

Psihologi teic, – pusaudži bieži vien nemaz neprot viens otram pateikt “nē”. Pāragrs sekss pusaudzi var emocionāli traumēt un nākotnē radīt problēmas stabilu attiecību veidošanā. Par milzīgu pārbaudījumu var izvērsties arī neplānota grūtniecība.

Speciālisti norāda, ka visbiežāk seksuālas attiecības agri uzsāk pusaudži, kuriem ir zems pašnovērtējums un vāji sasniegumi skolā. Nozīme ir arī attiecībām ģimenē.

Skaties foto!

Skaties video!