Pusaudzim draud kriminālatbildība, ziņojot par viltus spridzināšanas draudiem kādā Rīgas skolā

2 komentāri
Pusaudzim draud kriminālatbildība, ziņojot par viltus spridzināšanas draudiem kādā Rīgas skolā
KASPARS KRAFTS, F64

Valsts policija (VP) noskaidrojusi iespējamo vainīgo, kurš vairākas reizes ziņojis par viltus spridzināšanas draudiem kādā Rīgas skolā, aģentūra LETA noskaidroja VP.

Aizdomās par minēto rīcību policijas iecirknī pirmdien nogādāts kāds 16 gadus vecs jaunietis. Viņš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Jaunietis kādai Rīgas skolai sūtījis viltus spridzināšanas draudu e-pastus. Policijā skaidroja, ka e-pasti par iespējamiem drošības riskiem saņemti vairākkārt – gan pagājušajā nedēļā, gan arī pirmdien. Kā ierasts šādos gadījumos, tika veikta evakuācija un uz notikuma vietu izbrauca VP darbinieki, tostarp pretterorisma vienība “Omega”, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un pašvaldības policisti. Pārbaudot ēku, informācija par drošības riskiem neapstiprinājās nevienā no gadījumiem.

“Saņemot informāciju par iespējamiem drošības riskiem, policija šādas situācijas vienmēr uztver nopietni un rūpīgi pārbauda, – drošība vienmēr ir pirmajā vietā. Jebkuram, kurš grasās šādi jokot, ir jāapzinās, ka tam ir ļoti nopietnas sekas un par to draud kriminālatbildība. Un mēs vienmēr darīsim visu, lai iespējamo vainīgo atrastu. Ar cilvēku dzīvībām jokot nedrīkst,” uzsvēra Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231.1 panta – par apzināti nepatiesa paziņojuma par spridzināmās ietaises ievietošanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz vienam gadam, piespiedu darbs vai naudas sods.

Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju VP nesniedz.

Kā iepriekš vēstījis raidījums “Bez Tabu”, aizvadītajā nedēļā trīs reizes notikusi evakuācija Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā. Ļaundari ziņojuši par skolā ievietotu spridzekli. Ziņotais izrādījās viltus trauksme.

2 komentāri