Pusaudži vēlas strādāt… Bet kāpēc darba devēji nelabprāt ņem kādu bez pieredzes?

Komentāri

Pusaudži Latvijā vēlas strādāt un gatavojas jaunajai darba sezonai, kas sāksies vasarā. Tiesa, tikt pie kārotā darba un sākt pelnīt pirmo naudu var tikai puse no tiem, kuri vēlas, jo visiem nepietiek darbavietu. Kā būs šogad un kāpēc ne visi darba dēvēji gatavi ņemt mācekli bez pieredzes?

Agita mācās 11. klasē, bet vasarā plāno noteikti strādāt. Pieredze viņai jau ir – pēdējās divās vasarās jauniete strādāja Rīgas piena kombinātā, kur pakoja saldējumu un izvadāja pa veikaliem, bet viss sākās ar vēlēšanos iegūt tetovējumu, kuru vecāki īpaši nebija atbalstījuši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Šo projektu – skolēnu vasaras nodarbinātības programmu -, kurā piedalījās arī Agita, līdzfinansē no valsts budžeta: strādājot vienu mēnesi, pusaudzis vidēji nopelna 370 eiro – pusi maksā darba devējs, otro pusi – Nodarbinātības valsts aģentūra. Šobrīd šai programmai piesakās darba dēvēji, bet maijā šim darbam varēs pieteikties paši skolēni, kuru ir krietni vairāk nekā darbavietu, taču tas neesot slikti – viss notiek kā reālajā darba tirgū un mācās konkurēt viens ar otru.

Šovasar skolēnu nodarbinātības pasākumā aģentūra plāno iesaistīt nedaudz vairāk par 4000 skolēnu, bet projekta īstenošanai plānotais finansējums ir gandrīz 850 000 eiro. Ne visi uzņēmumi projektā vēlas piedalīties, jo uz skolēniem attiecināmas specifiskas prasības – likumā skaidri noteikts, cik ilgi viņi drīkst strādāt – septiņas stundas. Šobrīd programmai pieteikušies gandrīz 450 darba dēvēju. Pamēģinot strādāt, uzņēmumi cer, ka jaunieši vēlāk izvēlēsies strādāt tieši pie viņiem. Taču jāiegulda arī papildu darbs.

Tikmēr Agita arī šogad labprāt strādātu Piena kombinātā, tiesa gan, saldējums viņai vairs īpaši – pa divām vasarām atēdusies.

Video

Lasi vēl