Puntulis pārliecināts – neviens no kultūras jomā strādājošajiem nepaliks ārpus atbalsta pasākumiem

2 komentāri
Puntulis pārliecināts – neviens no kultūras jomā strādājošajiem nepaliks ārpus atbalsta pasākumiem
EDIJS PĀLENS, LETA

Neviens no kultūras jomā Latvijā strādājošajiem nepaliks ārpus Covid-19 krīzes atbalsta pasākumiem, ir pārliecināts kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), vēsta aģentūra LETA, atsaucoties uz ministra LTV “Rīta panorāmā” sacīto.

Ministrs intervijā atzina, ka pašlaik par klātienes kultūras norišu atsākšanos runāt būtu pāragri un vieglprātīgi, tāpēc Kultūras ministrija (KM) turpinot strādāt pie atbalsta mehānismiem.

Pašlaik darbs turpinoties pie četriem atbalsta mehānismiem – divi no tiem tikšot vērsti uz nozarē strādājošo izdzīvošanu tieši tagad, bet otri divi būšot vērsti uz nākotni, lai palīdzētu radīt jaunu kultūras piedāvājumu.

Taujāts, vai atbalsts sasniegs arī popkultūrā strādājošos, ministrs pauda pārliecību, ka ir piedāvāti mehānismi, lai arī šie cilvēki pilnībā nepaliktu bez ienākumiem. Gan šajā jomā, gan pārējos kultūras darbiniekus KM mudinot pāriet no “rādīt uz radīt”.

Savukārt jautāts, cik lielas summas atbalsta pasākumiem kultūrā ir iezīmētas un cik lielā mērā izlietotas, Puntulis akcentēja, ka pagājušā gada pavasarī tikusi iztērēta faktiski visa atbalstam atvēlētā nauda, attiecīgi līdzīgu situāciju ministrs sagaida arī pašlaik, kad jomai dažādos pasākumos esot paredzēti “padsmit miljoni eiro”.

Iepazīsties ar aizvadīto gadu kultūras dzīvē: Gada apskats 2020: Pauze Latvijas kultūras dzīvē

Savukārt uz jautājuma daļu, cik lielu atbalstu vidēji saņēmuši kultūras nozarē strādājošie, ministrs neatbildēja.

Runājot par situāciju nozarē, Puntulis pieminēja teicienu – ja to var atrisināt ar naudu, tad tā nav problēma, bet gan izdevumi.

2 komentāri