Pulvertornis zaudējis zaļo lapu rotu, iedzīvotāji pauž sašutumu, Skaties.lv skaidro – kādēļ tā?

Komentāri
Pulvertornis zaudējis zaļo lapu rotu, iedzīvotāji pauž sašutumu, Skaties.lv skaidro – kādēļ tā?
Foto: Agneta Niedra, Skaties.lv

Pulvertornis Vecrīgā jau izsenis priecē garāmgājējus ar kuplojošo lapu rotu, taču nu, šoruden, tam darīts gals. No torņa pēkšņi pazudušas lapas. Par to pamatīgu sašutumu ceļ Rīgas iedzīvotāji, tādēļ portāls Skaties.lv vērsās ar jautājumu pie atbildīgajām instancēm – kādēļ nocirsti koki?

Kā portāls Skaties.lv noskaidro Valsts nekustamajos īpašumos, Kara muzeja ēka atrodas Aizsardzības ministrijas valdījumā.

Aizsardzības ministrijas pārstāvji portālam Skaties.lv skaidro, ka “Latvijas Kara muzejs veica mežvīteņu nogriešanu, jo tie sāka kaitēt Pulvertorņa mūra pamatiem un bojāja torņa sienas.”

 

Vita Briže
AM pārstāve

Vīnstīgas ir skaistas, īpaši rudenī, taču jebkurai celtnei mežvīteņu tiešais tuvums nenāk par labu. Pēc pielikumos pievienotajām fotogrāfijām var secināt, ka mežvīteņi ik pēc laika pie Pulvertorņa tikuši iznīcināti. Atklātnēs un fotogrāfijās var redzēt, ka gan 20.gs. sākumā, gan pēc Otrā pasaules kara apstādījumi bijuši pie Pulvertorņa. Pulvertornis ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tas ir viens no nedaudzajiem senās Rīgas 14.gs nocietinājumu torņiem, tornis, kas sargāja pilsētas Smilšu vārtus.

 

Lasi vēl