5 komentāri
Pulks: 775 eiro Rīdzinieka kartei ir ņirgāšanās par Latvijas iedzīvotājiem
Foto: LETA

775 eiro par tā saucamo Rīdzinieka karti ir ņirgāšanās par Latvijas iedzīvotājiem, uzskata Vienotības frakcijas deputāts Rīgas domē Olafs Pulks.

Pulks ir iesniedzis priekšlikumu piešķirt Rīdzinieka karti katram Latvijas iedzīvotājam, kurš nav deklarējies Rīgā, kuram galvaspilsētā nepieder nekustamais īpašums un kurš ir samaksājis vienreizējo maksu 10 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Priekšlikums tiks izskatīts 24. maijā Rīgas domes sēdē, kurā tiks izskatīti arī valdošās koalīcijas iesniegtie grozījumi saistošajos noteikumos Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, kas paredz iespēju iegādāties Rīdzinieka karti par 775 eiro gadā.

Deputāts uzskata, ka Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputātu ierosinājums prasīt no Latvijas iedzīvotājiem, kuri nav deklarēti Rīgā un kuriem galvaspilsētā nav nekustamā īpašuma, katru gadu 775 eiro nav ekonomiski pamatota un ir klaja ņirgāšanās, jo tik lielu summu katru gadu spēs maksāt tikai turīgie iedzīvotāji, kuriem Rīdzinieka karte un tās piedāvātās atlaides, arī stundas biļete sabiedriskajā transportā, nav nepieciešamas.

Grozījumi saistošajos noteikumos ir izstrādāti. pamatojoties uz VARAM izteikto ierosinājumu papildināt saistošos noteikumus ar tiesībām Rīdzinieka karti iegādāties arī personām, kuras nav Rīgā deklarētas un kurām Rīgā nepieder nekustamais īpašums. Tika prognozēts, ka tās būtu personas, kuras galvaspilsētā pastāvīgi strādā vai darba dēļ bieži uzturas Rīgā.

“Tik lielas Rīdzinieku kartes cenas noteikšana ir spļāviens sejā gan VARAM, gan kopumā Latvijas iedzīvotājiem, sadalot viņus ne tikai rīdziniekos un lauķos, bet arī turīgajos, kas, iespējams, varētu nopirkt Rīdzinieka karti, bet viņiem to nevajag, un pārējos, kuriem Rīdzinieka karti vajadzētu, lai izmantotu lētāku sabiedrisko transportu, bet kas nevar katru gadu tam atlicināt 775 eiro,” uzskata Pulks.

Abonenta karte mēnesī izmantošanai visos sabiedriskā transporta veidos maksā 50 eiro, kas gadā ir 600 eiro.

TOP komentāri

 • kašķis
  +2 +2 0

  kašķis

  šai valstī vis ir ņirgāšanās, katru dienu pieņem ,kādu likumu lai paņirgātos par tautu,tā jau ir slimība latvijā ja kādu dienu 100 kroplīgie tautas kalpi,nepieņems kādu likumu kā vēl paņirgātos par latviešiem .
 • Calis
  +1 +1 0

  Calis

  Paradiet kadu kurs to karti vispar izmņto?.. tads meesls nevienam nav vajadzigs, jo par sniegtajam atlaidem jau eesi sen jau ka samaksajis nodoklos.. ak mulki kuri tam tic....
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Valdiba to ne tikai pielauj, bet ari praktiski atbalsta.Likumi, pasākumi ekonomikas atbalstam un pat Eiropas naudas aiziet Rigai un mistiskai Pierigai kā investicijas vai kā tās naudas vien nesauc.Mums Latvijā visa aktivitate beidzas ar Rigas robežu un nelielu gulamteritoriju ap to.Pārējie var kulties, kā māk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl