Pujāts: Notiek aktīva vēršanās pret organizēto noziedzību nelegālo akcīzes preču pārvešanas jomā

3 komentāri

Viens no robežsardzes uzdevumiem ir nepieļaut nelegālo akcīzes preču pārvešanu, tāpēc notiek aktīva vēršanās pret organizēto noziedzību šajā jomā, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” akcentēja robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts

“Viens no robežsardzes uzdevumiem ir nepieļaut nelikumīgu akcizēto preču pārvietošanu pāri robežai bez muitas kontroles. Tāpat robežsardze veic operatīvo darbību. Robežsardze ir izmeklēšanas iestāde un mēs aktīvi vēršamies pret organizēto noziedzību un pret nodarījumiem, kas grauj Latvijas ekonomiku. Mēs esam arī sasnieguši diezgan lielus panākumus. Pagājušajā gadā ar robežsardzes līdzdalību ir izņemti vairāk nekā 59 miljoni nelegālu cigarešu.”

Lasi vēl: Daugavpilī robežsargi uzgājuši nelegālu ražotni ar vairāk nekā 15 miljoniem cigarešu

Pujāts arī akcentēja, ka ir vērsies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu šo procesu atstāt robežsardzes izmeklēšanā.

Tāpat viņš pastāstīja, ka pērn uz robežsargu iesniegumu pamata sāktas 29 lietas saistībā ar kukuļdošanas mēģinājumu robežsardzes amatpersonām. Izmeklēšana par šiem gadījumiem notikusi operatīvi un konkrētajās lietās stājušies spēkā spriedumi.

Vēl robežsargiem izdevies atklāt virs 40 gadījumiem, kad iebraucēji mēģinājuši uzrādīt viltotus Covid-19 testu rezultātus.

Pujāts atklāja, ka regulāra robežsargu testēšana patlaban ir pārtraukta, kas rada bažas, ka Covid-19 izplatība robežsargu vidū varētu būt augstāka par patlaban zināmajiem 27 Covid-19 saslimšanas gadījumiem. Robežsardzes priekšnieks cer, ka regulāra testēšana robežsargu vidū tiks atjaunota.

Pujāts arī cer, ka laika gaitā palielināsies robežsargu atsaucība vakcinēties. Pujāts, paužot personisko viedokli, atzina, ka pats esot vakcinējies, un vēlas, lai 100% visi robežsardzē būtu vakcinēti pret Covid-19. Viņš akcentēja, ka vakcinētus robežsargus var efektīvāk nodarbināt, piemēram, sūtīt ārzemju komandējumos, šo šie darbinieki varētu neievērot pašizolāciju un viņiem būtu būtiski zemāks risks inficēties ar Covid-19.