Puisim, kurš atrodas reanimācijā, steidzami nepieciešamas asinis

Komentāri
Puisim, kurš atrodas reanimācijā, steidzami nepieciešamas asinis
FOTO: LETA

”Draugi! Lūdzu, aicinu jūs nodot asinis manam jaunākajam brālim, kurš šobrīd ļoti smagā stāvoklī atrodas reanimācijā Gaiļezera slimnīcā. Sakiet, ka vēlaties ziedot asinis Kristapam Jasinkevičam. Rīt to var izdarīt no 8.00-15.30,” vēsta ieraksts sociālajā tīklā Facebook.

Ziedot tiek aicināti visu grupu donori.

Tu vari būt donors, ja:

  • esi 18-65 gadus jauns;
  • sver ne mazāk par 50 kg;
  • dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholu;
  • esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi;
  • esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis;
  • pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;
  • neesi nodevis asinis vismaz 9 nedēļas un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījis 4 reizes (attiecas uz sievietēm) vai 6 reizes (attiecas uz vīriešiem, pie kam pēc 6. reizes vīriešiem jāievēro 3 mēnešu pārtraukums).

Ziedojot asinis, nepieciešama tava pase vai autovadītāja apliecība!

Dienā pirms asins vai komponentu nodošanas tev jāievēro ēšanas ierobežojumi, lai plazma nebūtu hiloza (trekna). Procedūras dienā obligātas vieglas brokastis.

Dienu pirms asins ziedošanas ieteicams ēst un dzert:

visas saknes, augļus, biezpienu, liesu sieru, biezputras, maizi, liesu gaļu un zivis, medu, sulas, kompotus, ķīseļus, tēju, kafiju, minerālūdeni.

Nav ieteicams ēst un dzert:

ceptu, piparotu, treknu (vistas, siļķes, lasi, desas, cīsiņus, sieru, speķi), olas, sēnes, kūkas,  čipsus, saldējumu, riekstus, šokolādi, kakao, buljonu, jebkuru alkoholu (arī alu), medikamentus, tai skaitā aspirīnu.

Lūdzam ievērot šos noteikumus, lai slimnieks saņemtu pilnvērtīgus donora asins komponentus!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl