Publisko tualešu trūkums Rīgas centrā: reāla problēma, vai pārspīlējums?

Komentāri

Tūristu nokārtošanās pie Brīvības pieminekļa jau kļuvusi par ikdienišķu parādību. Tomēr tualešu Rīgas centrā nav daudz, un to atrašanās vieta bieži vien nav zināma pat pašiem rīdziniekiem – kur nu vēl tūristiem.

Nesen atkal Brīvības piemineklis atkal tika apgānīts. Kāda tūriste no Spānijas nokārtoja savas dabiskas vajadzības un mēģināja aizbēgt. Tomēr tika notverta un sodīta ar 70 eiro lielu naudassodu. Vai tiešām Rīgas centrā trūkst tualešu? Netālu no Brīvības pieminekļa sastaptie garāmgājēji nevienu tuvumā esošu sabiedrisko tualeti tā uz uzreiz nosaukt nevarēja.

Rīgas centrā ir 30 bezmaksas sabiedriskas tualetes. Tūristu ērtībai pat ir izdoti  speciāli bukleti. Vislielākās galvassāpes sagādājot tas, ka bieži vien tualetes tiek stipri pieķēzītas. Lai gan tās tīra trīs reiz dienā. Šis uzdevums ir uzticēts 21 apkopējai.

Vēl viena problēma ir tāda, ka sabiedriskas tualetes ir iecienījuši bezpajumtnieki, kuri nāk tajās nakšņot. Tāpēc aukstajā gada laikā Rīgas sabiedriskas tualetes uz nakti slēdz ciet.

Rīgas pilsētbūvniekā atzīst, tualešu varētu būt vairāk, tās varētu būt tīrākas, un pat apsargājamas. Bet tas esot ļoti dārgi. Jau esošo tualešu uzturēšana katru mēnesi izmaksā apmēram 10 000 eiro.

Nākamgad Rīgā plānots ierīkot vēl trīs jaunas tualetes: Nordeķu parkā, Viesturdārzā un Aldara parkā. Un lai vai kā, situācija tomēr nav tik slikta, ka rīdziniekiem vai tūristiem būtu jānokārtojas uz ielas.

Tomēr Rīgas domes pārstāvji restorānu un kafejnīcu īpašniekus aicina saņemt bukletus par tualetēm un dalīt tos saviem klientus

Lasi vēl