Publicēts pasaules universitāšu tops; Latvija palikusi aiz septītā simta

Komentāri

Pasaules universitāšu reitingā “QS World University Rankings” mūsu valsti pārstāvošā Latvijas Universitāte ierindojusies aiz septītā simta, kas ir sliktākais rezultāts visu Baltijas valstu universitāšu pulkā. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Agrita Kiopa norāda, ka šie rezultāti vērtējami kā pozitīvi.

Tiesa gan, kaimiņu lietuviešu Viļņas Universitāte topā atrodama universitāšu grupā no 551. līdz 600 vietai. Savukārt vislabākais vērtējums Baltijas valstīs ir Tartu Universitātei, kas topā ieņem 379. vietu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa pauda, ka Latvijai ir grūtāk konkurēt šādos topos, piemēram, tādēļ, ka esam maza valsts. “Mēs esam mazi un mazām augstskolām ir grūtāk. Tie ir objektīvi apstākļi,” pauda A. Kiopa. Viņa uzsvēra, ka ir pozitīvi, ka Latvijas Universitāte vispār iekļauta šādā topā.

Par pasaulē labāko universitāti atzīts Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts (Massachusetts Institute of Technology, MIT), otrajā vietā atrodas Kembridžas Universitāte (University of Cambridge), bet trešajā vietā – Londonas Impērijas koledža (Imperial College London). Labāko pasaules universitāšu sarakstu turpina Hārvarda Universitāte (Harvard University), Oksfordas Universitāte (University of Oxford) un Londonas Koledžas Universitāte (University College London). Visu pasaulē labāko universitāšu sarakstu skatiet šeit!

Lasi vēl