2 komentāri

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) sodījis Rīgas domes pārraudzībā esošo uzņēmumu Rīgas satiksme par maldinošu reklāmu, kā arī negodīgas komercprakses likuma pārkāpumiem, informē PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Sods piespriests saistībā ar šā gada sākumā Rīgas satiksmes reklāmas kampaņu par sabiedriskā transporta tarifu paaugstināšanu.

PTAC ir konstatējis nepatiesus apgalvojumus vairākos reklāmas citātos. Viens no tādiem vēsta, ka “Latvijas valdība kopš 2009. gada vairs nepiedalās galvaspilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā”, taču, kā liecina Satiksmes ministrijas informācija, finansējums ticis samazināts, bet ne apturēts.

Vairākās reklāmās PTAC atklāja, ka patērētājam būtiska informācija tiek noklusēta vai pasniegta neskaidri. Piemēram, paziņojums, ka “pasažieris, kuram katru dienu uz darbu ir jābrauc ar vienu transporta veidu”, var iegādāties mēneša biļeti par 30,00 eiro, noklusēts, ka šāda cena piemērojama tikai tad, ja pasažieris brauc tikai vienā konkrētā maršrutā, nevis visos viena transporta veida maršrutos. Piemēram, šāda mēneša biļete nebūs derīga pasažierim, kam uz darbu jādodas ar diviem tramvaja maršrutiem.

Atsevišķās reklāmās tika veikts Rīgas satiksmes biļešu cenu salīdzinājums ar biļešu cenām citās Eiropas galvaspilsētās. PTAC konstatēja, ka šajās reklāmās tiek salīdzināti pēc būtības dažādi produkti, tas ir, vienreizēja brauciena biļetes ar laika biļetēm, kas sniedz patērētājiem daudz plašākas iespējas. PTAC atklāja patērētāju maldināšanu, radot maldinošu iespaidu par cenu salīdzinājumu dažādās Eiropas galvaspilsētās.

Piemēram, Stokholmā tiek piedāvāta zonas biļete, kas ir derīga vienas zonas ietvaros 75 minūtes dažādiem sabiedriskā transporta veidiem par 4,00 eiro, Budapeštā, nopērkot biļeti par 1,44 eiro, 80 minūšu brauciena laikā ir atļauta pārsēšanās starp metro līnijām, savukārt Prāgā 90 minūšu brauciena biļete maksā 1,16 eiro, un ir atļauta pārsēšanās dažādos sabiedriskā transporta veidos.

Kā viens no pārkāpumiem tika konstatēts arī noklusējums radio reklāmā, sniedzot tikai informāciju par viena brauciena cenu 1,15 eiro, bet noklusējot minētā brauciena cenu 2,00 eiro apmērā, ja biļete tiek iegādāta pie sabiedriskā transportlīdzekļa vadītāja, kas jauno biļešu cenu ieviešanas sākuma periodā radīja maldinājumu patērētājiem.

Par konstatētajiem pārkāpumiem PTAC piemēroja naudas sodu 6000 eiro apmērā. Lēmums ir pārsūdzēts tiesā.

Skaties video!

TOP komentāri

 • lapsa
  +2 +2 0

  lapsa

  Un kur tad palika atvieglojumi ridziniekiem? Ka ir ar slaveno ridzinieka karti? Varbut vajadzetu masveida tagad izdeklareties no rigas? Solijumi jau netiek pilditi! Vajadzeja tikai iegut nodoklus-tas ari viss.
 • Nerīdziniece
  +1 +1 0

  Nerīdziniece

  Un no kādas naudas tad tiks nomaksāts sods? Nav ilgi jādomā-no tās pašas paaugstinātās biļešu naudas. Jāpriecajas,ja atkal netiks paaugstinati tarifi,jo ''pašizmaksa''taču ir palielinājusies.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl