PTAC piemērojis 5000 eiro sodu negodprātīgam internetveikalam

Komentāri
PTAC piemērojis 5000 eiro sodu negodprātīgam internetveikalam
Edijs Pālens / LETA

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis 5000 eiro sodu negodprātīgam internetveikala komersantam IK “Vipmode”, liecina publicētais paziņojums PTAC mājaslapā.

Tāpat PTAC noteicis pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā liecina PTAC apkopotā informācija, laika periodā no 2017.gada 29.marta līdz 2017.gada 27.septembrim PTAC kopumā ir saņēmis astoņus patērētāju iesniegumus par komersanta īstenoto komercpraksi, no kuriem četros gadījumos patērētāju sūdzību risināšanā ir rasts patērētājiem pozitīvs risinājums, trīs iesniegumu gadījumos patērētājiem sniegts skaidrojums, savukārt viens iesniegums joprojām ir izskatīšanas stadijā.

PTAC konstatēja, ka komersants nav veicis patērētāju pasūtīto preču piegādi noteiktā termiņā, tai skaitā solot piegādāt preci papildus termiņā, bet to neizpildot, kā arī nav ievērojis normatīvajos aktos noteikto patērētāja samaksātās naudas summas atmaksas termiņu gadījumos, kad patērētāji izmanto atteikuma tiesības, vai gadījumos, kad patērētāji vienpusēji atkāpjas no noslēgtā līguma tādēļ, ka nav veikta preces piegāde.

Turklāt no patērētāju sūdzībām izriet, ka ar konkrēto komersantu nav iespējams sazināties saistībā ar noslēgtajiem līgumiem.

Kā secināts PTAC lēmumā, komersanta komercprakse ir vērtējama kā maldinoša, jo patērētājam sniegtā informācija jebkādā veidā, tostarp vispārējās pasniegšanas ziņā maldina vai varētu maldināt patērētājus un tās ietekmē tiek vai var tikt negatīvi ietekmēti patērētāju lēmumi par rīcību saistībā ar darījumu.

Lēmums par soda piemērošanu un negodīgas komercprakses pieņemts 27.oktobrī.

Ar IK “Vipmode” pārstāvjiem nav izdevies sazināties. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, uzņēmums ir bāzēts Jēkabpilī, tā īpašnieks ir Arvis Kaņeps. “Vipmode” dibināta 2013. gadā, taču par darbību šo gadu laikā finanšu pārskati nav iesniegti.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl