Psihoterapeiti: Cilvēkiem Latvijā ir tieksme sevi noniecināt

1 komentārs

Cik vesela ir Latvijas tauta un kāda ir tās garīgā un emocionālā veselība? Dažādu jomu eksperti – antropologi, rakstnieki, pedagogi, sociologi un ārsti – šonedēļ meklēja atbildes uz jautājumiem par to, kādi esam un kādi vēlamies būt.

Cilvēkiem Latvijā ir tendence sevi noniecināt, trūkst ambīciju, kā rezultātā tiek palaistas garām vairākas iespējas attīstīt sevi un valsti kopumā – tā uzskata psihoterapeiti. Kalpu gēns un zemā pašapziņa esot bērnības sekas, jo, piemēram, kad bērns iet spēlēties, vecāki viņu nereti no daudz kā attur.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mums ir pataloģiski daudz bailes, kauna, vainas. Bailes – cilvēki nemitīgi saka to nedari, jo nevar zināt ko citi teiks, tas citi teiks ir nelaime. Kauns parādās caur to “ko tad es, es jau neko”,” pauž RSU Psihosomatiskās klīnikas vadītāja Gunta Ancāne.

Tomēr sabiedrībā valda arī uzskats, ka ar nācijas pašapziņu viss ir kārtībā un ka latvieši ir morāli un garīgi stipra tauta.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl