Psihoterapeiti: Cilvēkiem Latvijā ir tieksme sevi noniecināt

1 komentārs

Cik vesela ir Latvijas tauta un kāda ir tās garīgā un emocionālā veselība? Dažādu jomu eksperti – antropologi, rakstnieki, pedagogi, sociologi un ārsti – šonedēļ meklēja atbildes uz jautājumiem par to, kādi esam un kādi vēlamies būt.

Cilvēkiem Latvijā ir tendence sevi noniecināt, trūkst ambīciju, kā rezultātā tiek palaistas garām vairākas iespējas attīstīt sevi un valsti kopumā – tā uzskata psihoterapeiti. Kalpu gēns un zemā pašapziņa esot bērnības sekas, jo, piemēram, kad bērns iet spēlēties, vecāki viņu nereti no daudz kā attur.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mums ir pataloģiski daudz bailes, kauna, vainas. Bailes – cilvēki nemitīgi saka to nedari, jo nevar zināt ko citi teiks, tas citi teiks ir nelaime. Kauns parādās caur to “ko tad es, es jau neko”,” pauž RSU Psihosomatiskās klīnikas vadītāja Gunta Ancāne.

Tomēr sabiedrībā valda arī uzskats, ka ar nācijas pašapziņu viss ir kārtībā un ka latvieši ir morāli un garīgi stipra tauta.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl