Psihiatrs Tērauds: Attiecībā uz vakcināciju pret Covid-19 vērts padomāt ne tikai par sevi, bet arī par tuviniekiem

16 komentāri
Psihiatrs Tērauds: Attiecībā uz vakcināciju pret Covid-19 vērts padomāt ne tikai par sevi, bet arī par tuviniekiem
KRISTAPS KUHAĻSKIS, F64

Covid-19 pandēmijas apstākļos nereti var dzirdēt argumentu – “es jau nekur neeju, kāpēc man vakcinēties” -, bet, lai cik izolēti cilvēks var dzīvot, izbraucot vien reizēm uz veikalu, psihiatrs Elmārs Tērauds RīgaTV 24 raidījumā ”Uz līnijas” aicina cilvēkus savā nostājā pret vakcinēšanos pret Covid-19 padomāt arī par saviem tuviniekiem un sabiedrības veselību kopumā.

”Covid-19 laikā bija šie stāsti, arī no maniem pacientiem, ka nejauši, kaut kur inficējas, un tad saslimst ģimenes locekļi. Un tajā ģimenē vai draugu lokā tomēr kāda nelaime vai smaga vīrusa saslimšanas norise ir notikusi. Varbūt ir vērts par to padomāt – ja man kā indivīdam tas nav tik svarīgi, varbūt šī drošība ir svarīga apkārtējiem,” stāsta E. Tērauds.

Komentējot kāda skatītāja jautājumu, kādēļ neviens neuzņemas atbildību par Covid-19 vakcīnas efektivitāti un iedarbību, psihiatrs norāda, ka valdība zināmā mērā uzņemas atbildību: ”Kas tad galu galā organizē neatliekamo palīdzību, papildu gultas un aprūpi? Vai tad cilvēki par to maksā?”

”Daļa sabiedrības piemin ”to valdību”, ”tos cilvēkus”, ”tos spēkus” – kaut kādus ”tos”. Man šķiet, ka tie paši cilvēki, kas strādā ministrijā, Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC), Nacionālajā veselības dienestā (NVD), tie ir tie paši mēs, kas strādā un šos lēmumus pieņem. Viņi jau nepieņem lēmumus, kas ir galēji pretēji sabiedrības interesēm. Kur ir radies tas ”viņi” – kaut kāds abstrakts spēks. Man mazliet nav skaidrs. Mēs, it kā tie pareizie, viņi, kas pieņem aplamos lēmumus,” ar saviem novērojumiem dalās psihiatrs.

16 komentāri