11 komentāri

Piesiešana pie gultas un sazāļošana – šādas metodes medicīnas personāls bērnu psihoneiroloģiskās slimnīcas “Ainaži” pacientiem piemēroja nevis, lai viņus nomierinātu, bet gan sodītu.

Turklāt uz 74 slimnīcā esošajiem pacientiem divas dienas nedēļā slimnīcā strādāja tikai viens psihiatrs – ar šādiem faktiem pēc ārstēšanas iestādē veiktajām pārbaudēm šodien iepazīstināja tiesībsargs un Veselības inspekcija.

Piesiešana pie gultas normatīvajos aktos ir pieļaujama galējās situācijās, kad citu iespēju pacienta savaldīšanai nav. Tomēr tam ir jānotiek īslaicīgi – bērnu gadījumā maksimālais fiksācijas laiks ir stunda. Pārbaudēs atklājies, ka “Ainažu” slimnīcā pacienti turēti piesieti dienām un pat nedēļām ilgi.

Laila Grāvere
Tiesībsarga Bērnu tiesību nodaļas vadītāja

Šajā attēlā ir fiksācijas protokols un fiksācijas saites, kuras ir piekarinātas pie sienas, lai ir pa rokai. Jo bērni tā arī saka, es nevienu reizi neesmu siets, jo es labi uzvedos.  Tātad izraksti no protokola – kāpj ar kājām uz trepju margām – fiksācijas veids abas rokas. Cits protokols – draud, ka bēgs, pēc tam pats atzīstās, – fiksācijas veids – roku un kāju.

Tāpat bērniem palātās aizliegts turēt personīgās mantas, rotaļlietas, žurnālus un grāmatas. Ierobežota arī bērnu saziņa ar tuviniekiem. Bērni tiek ieslēgti istabās un vienīgais, ko viņi tur var darīt, ir skatīties pa logu – tā LNT Ziņām atklāj 10 gadus vecā Daniela tētis, kura dēls ”Ainažu” slimnīcā bija ievietots brīvprātīgi, lai noskaidrotu, kāpēc bērnam ir problēmas koncentrēties mācībām.

Lauris
cietušā Daniela tētis

Es zvanu bērnam, viņš man sūdzas par galvassāpēm, es jautāju tai pašai medmāsai, kas notiek? Viņam, izrādās, dodot amitreptolīnu, spēcīgo devu kā pieaugušiem cilvēkiem, no tā  bērnam sāp galva. Viņš nekad nav dzēris nekādus trankvilizatorus vai ko tādu. Bērnam vēl trakāk tā psihe ir sabeigta, ja mēs gribējām kaut kādu diagnozi, tad patiesībā ir beigas ar psihi viņam.

TOP komentāri

 • Harijs Saukums
  +33 +32 -1

  Harijs Saukums

  ....Daniela tētis, kura dēls ”Ainažu” slimnīcā bija ievietots brīvprātīgi, lai noskaidrotu, kāpēc bērnam ir problēmas koncentrēties mācībām....
  Ei Tu, Daniela tēti! Kāpēc sabojāji dēlam nākotni? Vaina ir tevī pašā. Nenodarbojies ar dēlu.
  Man arī bija problēmas ar mācīšanos. Mamma aizveda uz psihiatrisko pārbaudi, un zīmogs visam mūžam. Problemātiski nolikt tiesības, jo ārstam liekas, ka esmu nenormāls, ja reiz uzskaitē. Izrādās esmu normāls cilvēks, bet audzis iedzērāju ģimenē, kā negribēts bērns. Patēva sists un slānīts, līdz kamēr raustīju valodu.
  Pieaudzis tiku galā ar visām problēmām. Bet Tev daudz tagad jādara, lai Tavs dēls nākotnē piedotu šo kļūmīgo soli.
 • Daiga
  +34 +31 -3

  Daiga

  Daniela tēti! Bērnu vajag mīlēt un ar viņu nodarboties ģimenē, nevis iespundēt psihoneiroloģiskajā slimnīcā! Un pēc tam teikt, ka visi citi vainīgi..
 • ....
  +9 +8 -1

  ....

  Nepareizi pasniegta informācija,saites nekad nav atradušās pa rokai,bet gan telpā kas pat ir aizslēgta.Nekad piecvietīgā palātā trīs nav bijuši piesieti,kā to visu var apgalvot pat vienu dienu neatrodoties tajā vidē.Jā,tagad jau bērniem vārdu brīvība un par to atbildības nekādas,ko gribu to saku.Tāpat skaļie apvainojumi mēdijos pirms izmeklēšanas.LNT tik translē vienu informāciju par visu slikto,pat nepacenšas noskaidrot apsūdzēto viedokli.Tas viss ir pasūtījums ko cītīgi visiem paziņo LNT

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl