Protestētāji pieprasa Kariņa un viņa vadītās valdības “nekavējošu demisiju”

293 komentāri
Protestētāji pieprasa Kariņa un viņa vadītās valdības “nekavējošu demisiju”
PAULA ČURKSTE, LETA

Gobzems no tribīnes pie Rīgas pils šovakar aicināja Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu nekavējoties, jau ceturtdien, 19. augustā, pieprasīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) un viņa vadītās valdības “nekavējošu demisiju”, novēroja Skaties.lv.

Tāpat jaundibinātātās partijas “Likums un kārtība” līderis aicināja Valsts prezidentu apsolīt, ka gadījumā, ja koalīcija pieņems grozījumus likumā, kas paredz obligātu vakcināciju pret Covid-19 atsevišķās profesijās strādājošajiem, tad, izmantojot prezidentam dotās pilnvaras, attiecīgo likumu neizsludinās.

Tāpat Gobzems aicināja pieprasīt, lai Valsts prezidents apsola bērniem ļaut doties uz skolu tāpat kā pirms Covid-19 pandēmijas, un ikvienu ar prasību obligāti vakcinēties pret Covid-19 bez vilcināšanās atlaist.

Tāpat Gobzems aicināja grozīt Satversmes 112. pantu nosakot, ka “piespiedu vakcinācija ir aizliegta”, ka “ierobežojumu noteikšana nevakcinētajiem ir aizliegta” un ka nekavējoties izsludināma parakstu vākšana minētajai likuma iniciatīvai.

No Rīgas pils Gobzema vadībā gājiena dalībnieki devās uz Brīvības pieminekli, klausot viņa aicinājumam skandēt saukli “Brīvība! Brīvība!” un arī izsaukties “Atmoda!”, “Latvija!”.

Gobzems pasākumu noslēdza ar aicinājumu visiem lēnā garā izklīst, lūgties par Latviju. Gobzems pats teicās doties uz Doma baznīcu lūgt, lai nāk jauna valdība, kas rūpējas par cilvēkiem, vienlaikus aicinot visus vienuviet nedoties, jo tur visiem nebūšot vietas. Pūlis tika aicināts arī pie žoga nolikt rotaļlietas. Rītdien viņš un pārējie, savukārt, gaidot prezidenta Egila Levita un Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) paziņojumus kontekstā ar protestētāju prasībām.

Gobzems no Brīvības pieminekļa pakājes atgādināja, ka pasākuma mērķis ir patlaban Latvijā valdošajai varai parādīt, :”ka mūsu ir daudz. Iepriekšējā reizē viņi to neredzēja, ja viņi to neredzēs arī šoreiz, mūsu būs daudz Vislatvijas streikā. Mēs, kas esam pret obligātu vakcināciju!” pauda Gobzems, vaicājot, vai klātesošie arī visi iestājas pret obligāto vakcināciju pret Covid-19, uz ko viņi atbildēja “Jā!”

Gobzems vēlreiz aicināja jau no rītdienas, 19.augusta, Kariņa valdībai doties “ar vienvirziena biļeti prom”. Pretējā gadījumā sekošot vēl vērienīgāks streiks.

Pēcāk sanākušie pakāpeniski izklīda Rīgas ielās, iespējams, arī daļa devās uz Latvijas baznīcām, atsaucoties Gobzema aicinājumam aizlūgt.

Lasi vēl:

293 komentāri