Prokurors pārliecināts, ka deputāts Adamovičs izkrāpis 3000 eiro

Pievienot komentāru

Visticamāk, tiesas priekšā būs jāstājas Saeimas deputātam Aldim Adamovičam no “Jaunās Vienotības”, kuru tur aizdomās saistībā ar nepamatoti pieprasītām un saņemtām kompensācijām par degvielu un dzīvojamo telpu īri, arī prokurors pārliecināts par deputāta mantkārīgos nolūkos izkrāptiem vairāk nekā 3000 eiro, vēsta TV3 ziņas.

Saeimā trešdien, 7. oktobrī, sprieda un atbalstīja Adamovičs izdošanu kriminālvajāšanai, taču likumsargi arī tika pratināti par to, kāpēc šā cilvēka gadījumā rīkojušies tā un ne citādāk.

Prokurors pārliecināts, ka Saeimas deputāts Aldis Adamovičs mantkārīgos nolūkos izkrāpis vairāk nekā trīs tūkstošu eiro.

Neilgi pirms plkst. 12 dienā Adamovičs dodas uz atbildīgo Saeimas komisiju, kas lems, vai viņš būtu izdodams kriminālvajāšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sāktā un tagad ģenerālprokuratūras pārņemtā kriminālprocesā.

Stāsts ir par trim epizodēm, tostarp diviem degvielas čekiem kopumā 80 eiro vērtībā, kas iesniegti Saeimā kompensācijas saņemšanai. Pirmajā gadījumā degviela lieta paziņas automašīnā, otrajā – Adamoviča sieva to lējusi savā automašīnā un braukusi deputātam pakaļ uz Rīgu, lai atgādātu mājās Preiļos.

Savukārt trešā epizode saistīta ar dzīvokļa īres kompensācijām – 450 eiro mēnesī, kas saņemts, Adamovičam konkrētajās telpās Rīgā faktiski nedzīvojot. Tas noskaidrots, noklausoties parlamentārieša telefonsarunas un izsekojot viņu. Telpās dzīvojis Adamoviča dēls.

“Manā ieskatā, viņš no pagājušā gada oktobra līdz šā gada aprīlim kompensācijas ir daļēji saņēmis nepamatoti un apzināti ir šīs kompensācijas izkrāpis,” uzskata Ģenerālprokuratūras pārstāvis Ando Skalbe.

Saeimas komisijā Adamovičs skaidroja, ka pieļāvis kļūdu ar čekiem, iesniedzot tos kopā ar pamatotajiem, taču neapdomības, nevis ļaunprātības dēļ. Par tiem summa atgriezta. Savukārt par īres dzīvokli deputāts klāstīja, ka Rīgā dzīvo divi viņa dēli. Ģimenes apsvērumu dēļ viņš daudzreiz palicis pie jaunākā dēla citā dzīvoklī galvaspilsētā, par ko maksā vecākais dēls, kurš pats dzīvo telpās, par kurām deputāts saņem kompensāciju.

“Tur, kur es maksāju par dzīvokli, es iegriezos ļoti reti, bet tur man atradās mantas, printeris, darba galds, trauki. Lai ik pa reizei, kad ir vajadzības, es tur varētu uzturēties. Es pat nevarēju iedomāties, ka šādā veidā es kaut ko viltoju,” skaidroja Adamovičs.

Komisija lēma, ka Adamovičs būtu izdodams kriminālvajāšanai, taču pašā sēdē deputāti vairāk iztaujāja ģenerālprokuratūras pārstāvi nekā Adamoviču. Parlamentāriešiem interesēja, kāpēc uzreiz krimināllieta, nevis lūgums sakārtot papīrus un brīdinājums vai administratīvs sods, tāpat deputāti bažījās, ka kompensāciju joma nav pietiekami sakārtota, lai varētu zināt, ko drīkst un ko nedrīkst darīt. Atsevišķi tika pieļauts, ka šādas lietas ir “gards kumoss” izmeklētājiem un veids, kā deputātu neitralizēt.

Pieņemot, ka Saeima deputātu Adamoviču izdos kriminālvajāšanai sagaidāms, ka jau samērā drīz lietu varēs virzīt uz tiesu.

Lasi vēl: Noskaidrots, ka kompensētajā īres dzīvoklī Adamovičs neesot dzīvojis septiņus mēnešus