Prokuratūra uzskata, Rimšēvičs no “Trasta komercbankas” kukulī saņēmis 250 000 eiro

7 komentāri
Prokuratūra uzskata, Rimšēvičs no “Trasta komercbankas” kukulī saņēmis 250 000 eiro
F64

Prokuratūras celtajā apsūdzībā pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu, figurē epizode, kurā Martinsons un Rimšēvičs esot saņēmuši kukuli 250 000 eiro apmērā, lai gan bija vienojušies par lielāku summu – 500 000 eiro.

Par to piektdien, 29. jūnijā, informēja prokurore Viorika Jirgena, kura cēlusi apsūdzību Rimšēvičam un Martinsonam.

Vienā epizodē par 2010. gadu kukuļdevējs, AS ”Trasta komercbankas” akcionārs apmaksājis atpūtas braucienu Rimšēvičam uz Kamčatku, sacīja prokurore. Rimšēvičs tāpēc esot palīdzējis grūtībās nonākušās ”Trasta komercbankas” akcionāram sniegt atbildes banku darbību regulējošajai Finanšu kapitāla un tirgus komisijai (FKTK) saistībā ar komercbankas likviditātes problēmām, uzskata prokuratūra. Šādi Rimšēvičs esot ilgstoši radījis iespēju, ka FKTK pieņem labvēlīgus lēmumus par ”Trasta komercbanku”.

Foto: LETA

Otrā reizē, 2012. gadā, ”Trasta komercbankas” akcionāri sapratuši, ka lietas atkal nenotiek, kā viņi vēlas, un banka atkal ir lielās grūtībās. Viņi piesaistīja Martinsonu, jo zināja, kādas ir viņa attiecības ar Latvijas Bankas prezidentu, uzkata prokuratūra. Martinsons esot vērsies ar kukuļa piedāvājumu pie LB prezidenta, kurš piedāvājumu pieņēma, norādīja prokurore. Vienošanās bijusi par kukuli 500 000 eiro apmērā. Kukulis samaksājams vairākās daļās, paredzējusi vienošanās.

Kukuļa ņēmēja Rimšēviča un atbalstītāja Martinsona starpā ir bijusi vienošanās, ka kukuļa atbalstītājs saņems 10% no kukuļa summas, uzskata prokuratūra. Sākotnēji kukuļņēmēji saņēmuši pusi no summas 250 000 eiro, norādīja Jirgena.

Rimšēvičs esot turpinājis konsultēt ”Trasta komercbankas” akcionārus, kā rezultātā FKTK komercbankai sākotnēji atcēlusi ierobežojumus, bet uzreiz tomēr pieņēmusi citus ierobežojumus, liecina apsūdzība. Bankas akcionāri ar to nav bijuši apmierināti un atteikušies Rimšēvičam maksāt kukuļa atlikušo summu – 250 000 eiro, uzskata prokuratūra.

”Trasta komercbankas” akcionāri atbrīvoti no kriminālatbildības par notikušo, jo vēlāk paši vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs, skaidroja prokurore.

Pēc paziņojuma prokurore Jirgena uz žurnālistu jautājumiem neatbildēja, un arī atturējās prognozēt, kad lieta nonāks tiesā. Pie lietas vēl esot jāstrādā vismaz vairākus mēnešus, sacīja prokurore. Pēc tam viņa devās prom.

7 komentāri