Prokrieviski noskaņotā Grigule nokaitina Brigmani un saņem brīdinājumu par izslēgšanu no partijas

2 komentāri

Zaļo un zemnieku savienības vadošos politiķus pamatīgi nokaitinājusi Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule, kura ignorē ne tikai žurnālistus, bet, kā izrādās, arī savus partijas biedrus Latvijā. Prokrieviski noskaņotā eiroparlamentāriete neatbild uz aicinājumu izklāstīt pozīciju Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdē par bēdīgi slaveno balsojumu Eiroparlamentā.

LZS līderis Augusts Brigmanis netic, ka Grigule spēs izskaidrot brāļošanos ar Saskaņas deputātu Aleksandru Mamikinu un balsojumu pret rezolūciju cīņai ar Krievijas propagandu. Tāpēc ļoti ticami, ka Grigulei, parādoties Rīgā, tiks atņemta LZS biedra karte.

Zaļo un zemnieku savienības vadība kopš pagājušās nedēļas centās sazināties ar Griguli, lai saņemtu skaidrojumu par balsojumu Eiropas Parlamentā pret rezolūciju cīņai ar Krievijas propagandu. Taču līdzīgi kā ar žurnālistiem, no kuriem jau vairākus gadus Grigule atklāti bēguļo, Briseles politiķe nolēmusi ignorēt arī savus kolēģus.

Armands Krauze, ZZS vadītājs

Jā, tā tiešām ir. Vēl joprojām visi valdes locekļi, kuri vēlējās ar viņu runāt, nav runājuši. Ir bijusi saruna ar valdes priekšsēdētāju.

Augustam Brigmanim ar Griguli izdevās sazvanīties tikai vakar, taču viņa neesot spējusi paskaidrot notikušo un pateikt, kad varētu būt sastopama Rīgā.

Augusts Brigmanis, Latvijas Zemnieku savienības līderis

Viņa teica, ka rakstīšot paskaidrojumu. Es teicu, ka paskaidrojums man nav vajadzīgs! Balsojums pret rezolūciju cīņai ar Krievijas propagandu nav viedokļu dažādība. Tā ir fundamentāla atšķirība no LZS viedokļa.

Šobrīd nav skaidrs, kad Grigules uzklausīšana Zemnieku savienības valdē varētu notikt, taču Brigmanis akcentē, ka mēģinājumi novilcināt laiku rezultātu nedošot. Viņa izpratnē šo rīcību nevar pamatot.

Arī aptaujātie Zemnieku savienības biedri uzskata, ka Grigule rīkojusies necienīgi. Tikmēr sadarbības partnerus no Zaļās partijas, kurā Grigule iestājas vispirms, viņas izlēcieni nepārsteidz.

Foto – Iveta Grigule dažādos laikos

 

Ainārs Mežulis, LZS politiķis

Viņa pārstāv savu valsti. Ja valstī ir pilnīgi pretējs viedoklis un tu no augstākās tribīnes kā Eiroparlamenta deputāts paud šādu viedokli, tas ir nepiedodami, un šāda rīcība nav attaisnojama.

Askolds Kļaviņš, Latvijas Zaļās partijas politiķis

Viņa tika izslēgta no Zaļās partijas, bet viņa atrada vietu Latvijas Zemnieku savienībā. Zaļie vienmēr ir cienījuši sugu daudzveidību, un arī tādas sugas ir vajadzīgas. Te ir rezultāts.

Politologs Filips Rajevksis prognozē, ka zemnieki Griguli no savām rindām padzīs galvenokārt par tuvināšanos prokrieviski noskaņotajai Saskaņai un tās pārstāvim Aleksandram Mamikinam.

Filips Rajevskis, politologs

ZZS mēģina izvairīties no mēģinājumiem tapt pielaulātai partijai Saskaņa. Šādā situācijā jebkurš signāls, kaut vai tik perifērs kā Grigules tuvināšanas Mamikinam, var ļoti nopietni kaitēt ZZS imidžam. Es domāju, tas ir iemesls motivācijai no viņas atbrīvoties, lai parādītu vēlētājiem, ka nekas tāds nenotiek.

Tikmēr Grigule arī šodien turpināja piekopto politiku, izvairoties no žurnālistu jautājumiem. To var arī saprast, ja ņem vērā, ka Grigule Eiroparlamentā nopelnījusi jau 350 tūkstošus eiro, lai arī no tribīnes uzstājusies tikai četras reizes.

 

TOP komentāri

  • Nu re
  • oomīte
    +2 +2 0

    oomīte

    Bez komandas tā vista neko nedarīs, komanda nāca no augšas ZZS ar S labi sader, tik skumji kad visas augstās amatpersonas nāk no zzs, to dāmīti jau sen vajadzēja izslēgt, visu šo laiku viņa ir piekritēja bijusi putena roklaižām, un ja tagad viņa netiks padzīta no EP tad kauns ka tādi pārstāv Latviju un Latvijas valdošo partiju ZZS

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl