Projekts “Latvijas skolas soma”- dāvana 200 tūkstošiem skolēnu

Komentāri

Pasniegta dāvana vairāk nekā 200 tūkstošiem Latvijas skolēnu.

“Latvijas skolas soma” ir Latvijas valsts simtgades lielākais projekts, kam atvēlēti 40% valsts simtgades finansējuma. Šī iniciatīva paredz iespēju ikvienam skolas vecuma bērnam klātienē pieredzēt un izzināt Latvijas kultūras un dabas vērtības, kā arī iepazīt zinātniskos sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pērn veiktais pētījums apliecina, ka piektā daļa Latvijas skolēnu gada laikā nav bijuši nevienā kultūras un novadpētniecības pasākumā ārpus savas skolas. Par lielākajiem šķēršļiem, lai dotos baudīt mākslu un kultūru, tiek minēti transporta izdevumi un biļešu cenas. Turklāt šī ārpusklases aktivitāte lielā mērā ir atkarīga no skolotāja kompetences, kas, kā secināts, ir liela problēma.

Anda Laķe, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore, pētniece

Skolotājs ir velkošais spēks. Protams, viņa kompetence un griba ir tā, kas spēj pārliecināt ne tikai skolēnu, bet viņam ir jāpārliecina arī skolēna vecāks, kas šobrīd ir šis sponsors jeb finansētājs kādai kultūras un mākslas pieredzes apgūšanai.

“Latvijas skolas soma” paredz, ka bērni no attālām Latvijas vietām dosies, piemēram, uz Latvijas Nacionālo teātri, vietu, kur dibināta Latvijas valsts, vērs Nacionālā mākslas muzeja durvis, rīdzinieki apmeklēs Daugavas lokus un Rotko mākslas centru, vidzemnieki klausīsies mūziku Liepājas jaunajā koncertzālē.

Video: LNT Ziņu sižets

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl