“Progresīvie”: Viena velojosla Čaka ielā ir pagaidu kompromiss

1 komentārs
“Progresīvie”: Viena velojosla Čaka ielā ir pagaidu kompromiss
ZEBRA

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas pieņemtais lēmums Aleksandra Čaka ielā atstāt tikai vienu velojoslu ir vien pagaidu kompromiss, uzskata partija “Progresīvie”.

Kā ziņots, saskaņā ar komitejā lemto, no 1.septembra Čaka ielā satiksme tiks organizēta pa divām autotransporta joslām, vienas sabiedriskā transporta joslas un vienas velojoslas centra virzienā.

“Progresīvie” ir neapmierināti ar šo “sāpīgo pagaidu” kompromisu. Viņuprāt, Čaka ielā ir pilnībā jāatjauno divas velojoslas pēc remontdarbiem Valmieras ielā un Austrumu maģistrāles izbūves, lai nemazinātu gājēju un velobraucēju drošību.

“Diemžēl “Par!/Progresīvie” ir vienīgā domes frakcija, kas pievienojas Gēla arhitektu biroja ekspertu viedoklim. Mēs turpināsim atbalstīt divu velojoslu izveidi Čaka ielā,” pauda Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājas vietniece Justīne Panteļējeva, piebilstot, ka vienlaikus partiju pārstāvji izjūt citu frakciju vēlmi velojoslas likvidēt pavisam.

Panteļējevu apbēdina tas, ka kolēģi no Nacionālās apvienības, Latvijas Reģionu apvienības un Jaunās konservatīvās partijas frakcijām “atklāti demonstrē”, cik viegli ir aizmirst pirmsvēlēšanu solījumus par mobilitāti un pilsētvides atdzīvināšanu Rīgas ģimenēm un jauniešiem – visiem cilvēkiem, kas vēlas Rīgu redzēt drošu dzīvu, aktīvu un veselīgu.

Partijā uzsvēra, ka Satiksmes un transporta lietu komitejā tika izskatīti vairāki iespējamie Čaka ielas attīstības varianti no Gēla arhitektu un pilsētplānotāju biroja. Visi šo ekspertu ieteiktie varianti paredzēja pilnvērtīgu velojoslu saglabāšanu. Par šiem attīstības variantiem iestājās tikai četri no 17 komitejas deputātiem, un tie esot bijuši frakcijas “Par!/Progresīvie” biedri.

“Lai gan šis ir nepatīkams kompromiss, mēs uzskatām, ka viena velojosla Čaka ielā ir labāk nekā neviena. Balsojums pret šo kompromisu, visticamāk, nozīmētu velojoslu likvidāciju. Tas pasliktinātu gan centra, gan apkaimju iedzīvotāju drošību,” norādīja Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Miroslavs Kodis.

Tāpat viņš minēja, ka Čaka ielas eksperimenta laikā būtiski mazinājies satiksmes negadījumu skaits. Pēc viņa domām, ir jāturpina sadarbība ar pilsētplānošanas ekspertiem gan Čaka ielā, gan Rīgas kopainā, lai ieviestu risinājumus, kas ir draudzīgi gan sabiedriskajam transportam, gan gājējiem un velobraucējiem.

Jau vēstīts, ka līdz ar izmaiņām Čaka ielā Satiksmes un transporta lietu komiteja lēma par Krišjāņa Barona ielas pārveidi. Paredzēts, ka Barona iela kļūs par pilnvērtīgu ielu gājējiem, velosipēdistiem un tramvaja satiksmei. Patlaban galējo plānu Barona ielas uzlabošanai ir paredzēts sagatavot līdz 2022.gada aprīlim.

Lasi vēl: 

1 komentārs