Programma neredzīgiem bērniem: Strazdumuižas internātskola neredzīgajiem ir vienīgā Latvijā

Pievienot komentāru
Programma neredzīgiem bērniem: Strazdumuižas internātskola neredzīgajiem ir vienīgā Latvijā
Foto: LETA

Neredzīga bērna ienākšana ģimenē vecākiem met lielu izaicinājumu, jo īpaši Latvijā. Strazdumuižas internātskola, palīdzot neredzīgo bērnu vecākiem jau trešo gadu veido nometni. Tās nolūks ir palīdzēt ģimenēm, kurās ir kāds neredzīgs pirmsskolas bērns.

Šīs programmas laikā vājredzīgo un neredzīgo bērnu vecāki arī mācās, viņi uzzina, kas nepieciešams bērna attīstībai, kā ar tādu bērnu nodarboties un kur vērsties pēc palīdzības. Tas ir svarīgi, jo, iekārtojot vispārizglītojošā skolā, pedagogi parasti šādiem bērniem liek vienkārši klausīties mācāmo vielu.

Ekrānuzņēmumi

“Viņi tagad, aizejot uz to iestādi, ko viņiem vajag, un zina, ka bērns neredz, viņam nepieciešams braila raksts, vai jūs to varat nodrošināt,” teic Strazdumuižas direktore Ligita Geida.

Lielas grūtības sagādā, tas, ka personas datu aizsardzības dēļ nav vienota saraksta par vecākiem, kuriem ir bērni ar redzes traucējumiem. Speciālisti paši iet uz slimnīcām un meklē šādas ģimenes.

Strazdumuižā šāda programma darbojas kopš 2014. gada, taču izglītības ministrija tikai nesen oficiāli ieviesa šādu nodarbību nepieciešamību savos plānos. Tas tikai norāda, ka realitāte stipri apsteidz ministrijas ierēdņus. Strazdumuižas direktore piebilst, ka minētā ir tikai viena problēma, jo ir krietni aktuālākas. Piemēram papildus darbs, kas notiks arī sestdienā un svētdienā netiek apmaksāts.

Šāda nometne turpinās trīs dienas un visi vecāki, kuriem ir bērni aicināti sazināties ar Strazdumuižas skolu. Šī rehabilitācijas reize būs jau nokavēta, taču var pieteikties uz nākamo.

Video