Komentāri
Prognozē ūdens līmeņa paaugstināšanos upēs
(Foto: LETA)

Turpmākajās dienās Latvijas upēs gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi (LVĢMC).

Pagājušās diennakts laikā Daugavā daudzviet notikusi ledus sakustēšanās, šodien, 2. martā, ledus sega vai ledus sega ar lāsmeņiem un izskalojumiem saglabājusies Polockas-Piedrujas posmā un pie Pļaviņām. Savukārt pie Daugavpils bija vērojama bieza ledus iešana un paliku piesalas. Paliku piesalas saglabājušās arī pie Vaikuļāniem un Jēkabpils, bet pie Zeļķiem ūdens ir brīvs no ledus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ledus sega ar lāsmeņiem joprojām ir Pededzē. Pārējās upes ir pārsvarā brīvas no ledus, tik vietām gar krastiem ir ledus paliku piesalas. Ogrē pie Lielpeču un Ogres novērojumu stacijām un Gaujā pie Velēnas gar krastiem ir novērojamas ledus krautnes.

Arī turpmākajās dienās turpināsies pakāpeniska ledus sairšana un ledus iešana atsevišķos upju posmos.

Pēdējās diennakts laikā novērotas ūdens līmeņa svārstības – tas upēs gan paaugstinājies, gan arī pazeminājies ar dažādu intensitāti. Daugavas baseina upēs Latgalē ūdens līmenis paaugstinājies ar intensitāti 1-11 centimetri, bet Daugavas pietekās Ogrē, Lielajā un Mazajā Juglā ūdens līmenis ar tādu pašu intensitāti pazeminājies.

Gaujā pie Velēnas ūdens līmenis pazeminājās par 32 centimetriem, bet Valmieras – Siguldas posmā, kā arī tās pietekās Tirzā, Palsā, Vaidavā un Amatā ūdens līmenis cēlās ar intensitāti 2-5 centimetri diennaktī.

Lielupē un tās pietekās, kā arī Kurzemes upēs ūdens līmenis pārsvarā pazeminājās par 1-15 centimetriem diennaktī.

Laika ziņas

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl