Prognoze: šoziem tūristu Rīgā nebūs mazāk kā citus gadus

0 Komentāru
Prognoze: šoziem tūristu Rīgā nebūs mazāk kā citus gadus
LETA

Tuvojoties gada nogalei, Rīga sākusi gatavoties tūristu skaita palielinājumam. Jau šobrīd ir pamats domāt, ka tūrisma nozare galvaspilsētā kritumu nepiedzīvos. 

Tiek cerēts, ka šajā laikā Rīgā būs daudz tūristu, jo trīs dienu ilgs mūsu galvaspilsētas apmeklējums ir otrais lētākais Eiropā.

Vita Jermoloviča, Rīgas Tūrisma un attīstības biroja valdes locekle:

Ceļojums trīs dienām ar viesnīcu, biļetēm, ēšanas izdevumiem vienai personai izmaksā 660 eiro. Piemēram, Prāgā – 630 eiro.

Tūristus šeit interesējot klasiskais Eiropas pilsētu Ziemassvētku piedāvājums – tirdziņi, koncerti un kopumā īpašā atmosfēra, ko katra pilsēta spēj uzburt.

Lai arī Krievijas tūristus aizstāj citu zemju ceļotāji, apkalpojošās nozares pārstāvji pauž, ka krievi tomēr bijuši visdāsnākie.

Ingus Stepanovs, restorāna Trīs pavāri vadītājs:

Krievijas tūristi bija dāsnāki, arī mentalitātes mums līdzīgākas, viņi vairāk tērēja nekā citi tūristi, neskaitīja līdzi, bet tā vieta nepaliek tukša – viņu vietā nāk vācu, skandināvu, ASV tūristi.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos lielākais tūristu skaits gan joprojām bijis no Krievijas, tikai viņi tagad tērē krietni mazāk nekā iepriekš.

Nikolajs, tūrists no Krievijas:
Uz cenām, protams, skatāmies, dienā uz trīs cilvēkiem tērējam 100 eiro, bet salīdzinājumā, piemēram, ar Londonu, Rīgā var taupīgāk atpūsties.

Vēl pirms gada Krievijas tūristi tērēja vidēji 120 eiro uz vienu cilvēku, un šobrīd naudas ziņā galvaspilsētā šo stafeti un visvairāk naudas tērē tūristi no Norvēģijas. Vidēji Norvēģu tūrists dienā Rīgā iztērē 76 eiro.

Foto:

Joanna, tūriste no Norvēģijas:

Mums patīk tādas vietas kā Rīga – jums ir smuka vecpilsēta. Turklāt esmu 100% pārliecināta, ka Rīgā ir krietni lētāk atpūsties nekā pie mums – Norvēģijā un Skandināvijā kopumā.

Parasti galvaspilsētas viesi paliek 3 dienas. Šobrīd tūrisma nozares pārstāvji liek cerības uz vācu, holandiešu un norvēģu tirgu un strādā ar šīm Eiropas valstīm.

Video!

0 Komentāru