Prognoze: īstas vasaras nebūs – augusts tikpat auksts kā jūlijs

1 komentārs

Klāt jau pēdējā jūlija nedēļa, un tas nozīmē, ka drīz vien pie durvīm klauvēs rudens. Šī vasara gan mūs nav lutinājusi ar saulainām dienām un karstu laiku – vairāk nācies slēpties zem lietussargiem. Taču arī pēdējais vasaras mēnesis – augusts – šajā ziņā nenesīs pārmaiņas, vēsta TV3 Ziņas.

Jūlija pēdējā nedēļa izmaiņas laika apstākļos nesola. Līdzīgi kā visu mēnesi, arī šīs dienas būs rudenīgas – bieži līs un gaidāmas pērkona lietusgāzes, arī gaisa temperatūra būšot zemāka nekā parasti vasarā. Sinoptiķi gan mierina, ka šāds laiks gada siltākajā periodā Latvijā ir norma. Iepriekšējos gados pieredzētās svelmainās vasaras ir neierasta parādība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mūsu reģionā gaisa temperatūra +30 grādu pēc Celsija un vairāk netiek novēroti ilgstoši, tas vairāk ir divu līdz piecu dienu periods. Ja šāds karstums tiek novērots 10 dienas, tad tas ir kaut kas anormāls mūsu reģionam,” stāsta Laura Krūmiņa, LVĢMC Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja.

L. Krūmiņa stāsta, ka arī pieredzētā gaisa temperatūra ir normas robežās – šī vasara neskaitās pārāk auksta. Pārējā Eiropā, kur par karstuma trūkumu nevar sūdzēties, valdošā dienvidu gaisa masa mūsu reģionu skārusi reti, un šeit noteicošie ir Rietuma vēji.

Skaties video:

Laika ziņas

TOP komentāri

  • Līvija
    0 0 0

    Līvija

    Ja vasara nav kā vasara, tad jāskatās kino "Vasara bija tikai vienu dienu"; "Kad lietus un vēji sitas logā", "Viņi dejoja vienu vasaru"; "Es zinu, ko jūs darījāt pagājušajā vasarā" (droši vien sauļojas un peldējās!); "Baigā vasara".... un tamlīdzīgi....

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl