Profesors: Politiķu vakcinēšana pret Covid-19 ir saprotama, bet par laiku var diskutēt

3 komentāri
Profesors: Politiķu vakcinēšana pret Covid-19 ir saprotama, bet par laiku var diskutēt
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS/F64

Politiķu un viedokļu līderu ārpuskārtas vakcinēšana pret Covid-19 ir saprotama, bet par laiku, kad to būtu vislabāk darīt, var diskutēt, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Eksperts skaidroja, ka vakcinēšanās pati par sevi ir atbalstāma un vajadzīga lieta. Viņš norādīja, ka politiķiem, kuriem ir jākontaktējas ar citām personām, ir lielāki veselības riski, kas arī pamato potes saņemšanu. No Skudras teiktā izrietēja, ka ir saprotama arī Valsts prezidenta, Ministru prezidenta, ārlietu ministra un veselības ministra vakcinēšanās, jo viņiem ir intensīvi jākontaktējas ar citiem cilvēkiem un var būt paredzētas dažādas tikšanās.

Lasi vēl: Latvijas amatpersonas saņēmušas vakcīnu pret Covid-19

“Daudzi trokšņo” par to, ka valdības sēdēs uz jautājumu apspriešanu netiek pieaicinātas daudzas organizācijas, taču valdības sēžu dalībniekiem ir jābūt vakcinētiem, lai šīs sanāksmes varētu normāli noritēt klātienē, norādīja Skudra.

Eksperts skaidroja, ka situācijā, kurā pieejamo vakcīnu skaits ir ļoti mazs, loģiski būs lielāks negatīvās publicitātes efekts. Eiropas valstīs prakses šajā jautājumā mazliet atšķiras, piemēram, Vācijā, kur izskan arī viedoklis, ka politiķus vajadzētu vakcinēt vēlāk, vakcīnu ir nesalīdzināmi vairāk nekā Latvijā. Kā piemēru profesors minēja Vācijas veselības ministru, kurš ilgu laiku nebija vakcinējies.

Ieskaties šeit: Vācijā pret Covid-19 vakcinēto skaits pārsniedzis 130 000

Viņš norādīja, – ja pieņemam, ka Latvijā apmēram trešdaļa cilvēku pašlaik nav gatava vakcinēties, tad sanāk, ka ar bijušo Valsts prezidentu Vairas Vīķes-Freibergas un Gunta Ulmaņa vakcinēšanu bija iecerēts iedrošināt “daļu publikas”. Taču Latvijā pašlaik ir tik maz vakcīnu, ka iedrošināšana pašreizējā momentā neesot racionāla un jēgpilna, jo drīzāk to vajadzētu veikt marta beigās vai aprīļa sākumā, kad esot gaidāms lielāks pieejamo vakcīnu skaits.

Skudra norādīja, – ja kādi ministri ir atteikušies no vakcinācijas, jo uzskata, ka nav īstais brīdi, tad valdība atkal ir nodemonstrējusi savu sašķeltību. Valdībai jautājumā par tās locekļu vakcinēšanos tieši šajā brīdī vajadzēja ievērot vienotu līniju, domā eksperts.

Savukārt par sociālajos tīklos izskanošo kritiku par politiķu soli Skudra atzīmēja, ka šajā jautājumā ir izskanējuši atšķirīgi viedokļi un nav veikta socioloģiska aptauja, kāds īsti ir sabiedrības viedoklis.

“Twitter” vairāki lietotāji kritizējuši vismaz atsevišķu ministru un deputātu vakcinēšanu, norādot, ka priekšroka uz poti jādod tiem, kuriem ir lielāks risks saslimt ar un nomirt pēc inficēšanās ar Covid-19.

Ieskaties šeit: Aptauja: 68% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts amatpersonām un politiķiem būtu jāļauj vakcinēties prioritāri

3 komentāri