Profesionālajiem kravas transportlīdzekļu vadītājiem vairs nav jāveic Covid-19 tests

2 komentāri
Profesionālajiem kravas transportlīdzekļu vadītājiem vairs nav jāveic Covid-19 tests
KASPARS KRAFTS/F64

Atcelta nepieciešamība profesionālajiem kravas transportlīdzekļu vadītājiem veikt  Covid-19 testu, informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Tas darīts, lai mazinātu administratīvo un finansiālo slogu autopārvadātājiem, saglabājot preču plūsmas nepārtrauktību un ievērojot sabiedrības veselības un ekonomikas darbības vajadzības, skaidroja SM.

Līdz ar to transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbiniekiem un pasažieru, kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļiem, tai skaitā, ja tie dodas uz darba pienākumu veikšanas vietu vai atgriežas no tās, iebraucot Latvijā, nav jāveic Covid-19 tests.

Jaunais regulējums nosaka, ka arī profesionālajiem kravas transportlīdzekļu vadītājiem Covid-19 tests nav jāveic, pildot darba pienākumus vai dodoties uz darba pienākumu veikšanas vietu vai atgriežas no tās.

Iepriekš profesionālie kravas transportlīdzekļu vadītāji praksē ir saskārušies ar virkni problēmām, pirms iebraukšanas Latvijas teritorijā veikt Covid-19 testus. Piemēram, lai veiktu attiecīgā veida testu Baltkrievijas teritorijā, ir nepieciešams gaidīt 10 dienas, kas no pārvadājuma veikšanas organizācijas viedokļa nav saprātīgs laika periods, atzīmēja SM.

Tāpat ministrijā skaidroja, ka ir situācijas, kad kravas pārvadātāju darbinieki ir spiesti ilgstoši gaidīt robežšķērsošanu, ko nav iespējams iepriekš paredzēt.  Latvijas robežšķērsošanas vietās nav arī pieejamas pārvietojamās testēšanas laboratorijas, kas atvieglotu prasību izpildi starptautisko autopārvadājumu vadītājiem. Tāpat daudzi pārvadātāji ir norādījuši uz testa veikšanas un attiecīgā medicīnas dokumenta, kas apliecina negatīva Covid-19 testa faktu, nesamērīgajām izmaksām ārvalstīs, izmaiņas regulējumā pamatoja ministrijā.

Jaunais regulējums stājas spēkā no sestdienas, 27. februāra.

Taču tāpat kā iepriekš profesionālajiem kravas transportlīdzekļu vadītājiem spēkā paliek spēkā līdzšinējā prasība – iebraucot Latvijā, pēc kontrolējošo institūciju pieprasījuma uzrādīt atbilstošās kategorijas vadītāja apliecību un digitālā tahogrāfa vadītāja karti vai pēdējās darbdienas tahogrammu, kā arī Starptautiskā transporta darbinieka sertifikātu. Sertifikāta formas pieejamas latviešu, angļu un citās valodās.

Vienlaikus, uzturoties sabiedriskās vietās, jālieto mutes un deguna aizsegs, darba laikā jāievēro noteiktie piesardzības pasākumi, kā arī nedrīkst pakļaut citas personas inficēšanās riskam un jāierobežo kontaktus ar citiem cilvēkiem, piemēram, profesionālie kravu transportlīdzekļu vadītāji nedrīkst doties ciemos. Parādoties kādām elpceļu infekcijas pazīmēm, jādodas pašizolācijā un jāsazinās ar ārstu.