Problēma: Latvijas ezeru dzelmes ir pilnas ar pamestiem tīkliem un zvejas rīkiem

0 Komentāru
Problēma: Latvijas ezeru dzelmes ir pilnas ar pamestiem tīkliem un zvejas rīkiem
Foto: LETA

Latvijas ezeru dzelmes ir pilnas ar pamestiem maluzvejnieku tīkliem, makšķerauklām, āķiem un citu zvejas atribūtika, kas apdraud ezeru ekosistēmu. Pasaules Dabas fonds jau otro gadu rīko pamesto jeb “spoku tīklu” meklēšanas kampaņu. Šovasar plānots no tīkliem attīrīt 20 Latvijas ezerus.

Lielezers ir limbažnieku iecienīta atpūtas vieta, taču retais aizdomājas par to, kas ir atrodams ezera dzelmē un kā tas ietekmē apkārtējo vidi. Ezera apsaimniekotājs Jānis jau vairākas dienas vārda vistiešākajā nozīmē dodas ķemmēt ezera gultni.

Ierīce, kurai dots mīlīgs vārds “kaķis”, tiek vilta pa ezera grunti. Uz šiem zariem tiek uzķerti gan nogremdētie tīkli, gan makšķerauklas. Pēc vairāku dienu ezera ķemmēšanas, no dzelmes izcelts viens tīkls un kaudze ar auklām. Tas esot labs rezultāts, kas liecina, ka Lielezers ir tīrs.

Spoku tīklu meklēšana tika uzsākta jau pagājušajā vasarā, kad no vairākiem ezeriem Pārgaujas novadā tika izcelti vairāki desmiti kilogrami nogrimušu tīklu un auklu.

Zvejas rīku izgatavošanā tiek izmantoti dabā ļoti lēni sadaloši sintētiskie materiāli. Daudzi no tiem tiek norauti, pazaudēti vai atstāti ezeros, turpinot gūstīt zivis un citus ezera iemītniekus un pakļaujot tos neizbēgamai bojāejai.

Šajās dienās Limbažos pārbaudīti trīs ezeri, un jau nākamnedēļ spoku tīklu mednieki dosies uz Latgali. Kopumā šovasar plānots no nogrimušajiem tīkliem iztīrīt 20 ezerus.

 

Foto

Video

0 Komentāru