Privatizācijas aģentūras nākotne – likvidācija vai nosaukuma maiņa

Komentāri

Pamatīgas izmaiņas sagaida Privatizācijas aģentūru. Valsts kontrole pauž bažas, ka iestāde darbojas bezjēdzīgi, tā ir jāslēdz un darbinieki pēc aģentūras likvidēšanas jāpievieno Ekonomikas ministrijai. Tikmēr ekonomikas ministrs ir pretējās domās – viņš uzslavē aģentūru par labu darbu un iesaka vien nomainīt nosaukumu, kas ir morāli novecojis.

Secinājumi ir skarbi. Privatizācijas process valstī beidzies jau pirms 13 gadiem, taču aģentūra turpina darboties, maksājot algas 60 cilvēkiem un uzturot arī labi apmaksātu valdi. Valsts kontrole secina, ka privatizācijas aģentūra dublē citu iestāžu darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kontrole atzīst, ka aģentūra bijusi atsaucīga un sniegusi visu pārbaudei nepieciešamo informāciju. PA Darbinieki varētu būt vērtīgi kadri citās valsts iestādēs.

Spriežot pēc pašreizējās situācijas, tik tiešām no sākotnējā veidola palicis vien nosaukums, lai gan iestādes ietekme ir liela. PA īpašumā ir 84,15% Reverta akciju un turējumā 51% Lattelecom daļu. Aprīlī PA meitasuzņēmums pārņēma valsts prasījumu pret KVV Liepājas metalurgs, tātad rosība aģentūrā turpinās, un klienti ir gana nopietni. Savu nākotni Privatizācijas aģentūra redz visai šaurā, bet ienesīgā nišā.

Ekonomikas ministrs nepiekrīt Valsts kontroles atzinumam. Viņaprāt, Privatizācijas aģentūrai jāturpina strādāt kā atsevišķai struktūrai, vien ar citu nosaukumu.

Privatizācijas aģentūras kopējā bilance pērn gan bijusi negatīva. Apgrozījums pērn samazinājās līdz 2,8 miljoniem eiro, zaudējumi bija 71 300 eiro.

Skaties video!

Lasi vēl