Privātie komersanti satraukti, ka pēc reformām veselības aprūpe kļūs mazāk pieejama

Pievienot komentāru
Privātie komersanti satraukti, ka pēc reformām veselības aprūpe kļūs mazāk pieejama
Ieva Čīka / LETA

Politiķi turpina spriest par to, kā turpmākajos gados mainīsies veselības aprūpes sistēma. Kā zināms, šo reformu pavada karstas diskusijas par daudzām niansēm. Savas bažas ir arī privātajiem uzņēmumiem, kuri piedalās valsts apmaksāto pakalpojumu sniegšanā.

Bažu pamatā ir ierosinājums budžeta naudu primāri virzīt uz valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēm, tādējādi mazinot privāto uzņēmumu lomu. Komersanti uzskata, ka viņus mēģina izslēgt no tirgus un apgalvo, ka cietēji būs ne tikai viņi, bet arī pacienti.

Veselības aprūpes un darba devēju asociācija uzskata, ka tādējādi pacientiem būs ierobežota izvēle, pie kuriem speciālistiem meklēt palīdzību, turklāt pie plānotā regulējuma arī ģimenes ārsti vairs nevarēs būs privāti. Vienlaikus teju trešo daļu ambulatoro pakalpojumu sniedz privātais sektors, tāpēc daudzviet, tostarp ārpus Rīgas, komersantu pakalpojumi kļūtu ierobežoti.

Māris Rēvalds
VESELĪBAS APRŪPES UN DARBA DEVĒJU ASOCIĀCIJAS VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJS

Jūs vairs nevarēsiet saņemt dažādus pakalpojumus. Piemēram, laboratorijas analīzes vairs nevarēs paņemt katrā ārsta praksē vai nevarēsiet nodot tuvākajā analīžu punktā. Jūs nevarēsiet saņemt magnētisko rezonansi un datortomogrāfiju daudz kur valstī. Jums būs, iespējams, problēmas ar nieru hemodialīzi, tiem, kam ir vajadzīga mākslīgā niere, ko arī privātie pa visu valsti izvietojuši, un tamlīdzīgi.

Pamatu uzņēmēju bažām gan neredz priekšlikuma autori. Nodrošinot speciālistiem lielākas algas un nozarē vairāk līdzekļu, būšot tieši otrādi – zemākas cenas, mazākas rindas un veselības aprūpes pakalpojumi kļūs pieejamāki.

Nozares asociācija gan sola vēl cīnīties par savu taisnību jaunā likumprojekta sagatavošanā, lai privātie komersanti lomu tirgū saglabātu.

Lasi vēl